Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania

W dniu 21 czerwca przypada Dzień Przedsiębiorcy. Z tej właśnie okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza firmy i przedsiębiorców – w szczególności z sektora MŚP – na specjalnie zorganizowane wydarzenia, które potrwają do 25 czerwca w Kielcach, Skarżysku, Końskich, Starachowicach, Włoszczowie i Jędrzejowie w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu rozwinąć wiedzę przedsiębiorców na temat lepszego prosperowania firmy na terenie Polski, Unii Europejskiej, a także w krajach, które nie należą do wspólnoty.

Przedsięwzięcie orgaznizowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zostanie przeprowadzone w dniach 21-25 czerwca br. W ciągu pięciu dni wszyscy chętni przedsiębiorcy mogą brać udział w spotkaniach, telekonferencjach, webinarach i podcastach, na których przedstawiciele MRPiT będą dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i kontaktami. Zamiarem projektu jest wsparcie działalności firm na terytorium kraju czy Europy oraz ukazanie jak przedsiębiorcy mogą wykorzystać zachodzące szybko zmiany w otoczeniu gospodarczym celem wzmocnienia jakości ich produktów, usług i technologii. Spotkania zaplanowano w stolicy województwa świętokrzyskiego (Kielce) oraz w miastach powiatowych (Skarżysko, Końskie, Starachowice, Włoszczowa, Jędrzejów).

Tydzień Przedsiębiorcy – zaplanowane wydarzenia

Od poniedziałku do piątku będą miały miejsce następujące wydarzenia:

  • Mierzymy w przyszłość! Konsultacje działalności badawczo-rozwojowej z przedsiębiorcami;
  • Publikacja Polska Przedsiębiorczość;
  • Webinarium „Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych”;
  • Webinar pt. „Praca zdalna: wyzwania dla pracowników i jak sobie z nimi radzić”;
  • Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego – Budownictwo. Premiera wyników badań I edycji;
  • Webinarium „Wspieramy eksport wyrobów i usług budowlanych”;
  • Biznes w Egipcie. Poznaj rynki arabskie przed Expo 2020 Dubai;
  • 14. edycja Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”;
  • Szkolenie „Geoportal w biznesie”;
  • Videochat o nowym Pzp.

Obecnie w Polsce w rejestrze CEIDG widnieje 2 mln 574 tys. aktywnych firm. To najwyższy wynik od trzech lat.

Nasze propozycje
Aktualności

Zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej sklepów omija restrykcje. PIS przygotował projekt nowelizacji, KO i Porozumienie stawia weto

1 minut(y) czytania
W 2021 r. tylko przez siedem niedziel zrobimy zakupy. Tak przynajmniej przewiduje prawo, które omija coraz większa liczba sklepów. Wszystko to za sprawą luk w regulacjach. Przedsiębiorcy skutecznie obchodzą przepisy, co spowodowało, że PIS przygotował projekt nowelizacji ustawy, która „uszczelnieni zakaz”.
Aktualności

Jak długo firmy będą odczuwać skutki pandemii? Deloitte opublikował rezultaty badań

1 minut(y) czytania
Firma doradcza Deloitte między 21 stycznia a 9 marca br. przepytała ponad 2,7 tys. osób z całego świata, reprezentujących średnie przedsiębiorstwa, na temat wpływu Covid-19 na działalność ich firm. Większość ankietowanych jest zdania, że skutki pandemii będą odczuwalne od roku do nawet trzech lat.
Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania
Rada Ministrów planuje w III kwartale br. zatwierdzić projekt nowelizacji ustawy zakładający pomoc firmom, które szczególnie mocno odczuły skutki pandemii Covid-19. Regulacje przewidują wsparcie w formie świadczenia postojowego lub zwolnienie z opłat w okresie od 1 do 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *