Zamierzasz otworzyć swój własny sklep internetowy? Przede wszystkim należą Ci się gratulacje – rozpoczęcie własnej działalności, zarówno po raz pierwszy jak i kolejny, jest bez wątpienia ważnym kamieniem milowym w życiu. Wiedz jednak, że, podobnie jak wszystko inne, rozwiązania związane ze sprzedażą online również stają się z czasem coraz bardziej nowoczesne i kompleksowe. Jednym z rozwiązań, na które decydują się początkujący przedsiębiorcy, jest otworzenie sklepu w modelu SaaS. Jakie są powody popularności takich sklepów online w ostatnich latach?

Zaplecze technologiczne

Podejmując współpracę z usługodawcą oferującym sklep internetowy oparty o model SaaS, zapewniasz sobie pełny dostęp do kompleksowego zaplecza technologicznego. To usługodawca, którego ofertę wybrałeś będzie bowiem odpowiedzialny za poprawne funkcjonowanie serwerów, prace konserwacyjne, czy naprawę ewentualnych usterek. Ty zaś skupiasz się na najważniejszych elementach prowadzenia sklepu – czyli znajdowaniu klientów i sprzedaży swoich produktów. Nie musisz przejmować się tym, czy Twój sklep ww aktualnie działa poprawnia – wybierając usługę prowadzoną w modelu SaaS po prostu masz tego gwarancję. 

Szybki i prosty start

Model SaaS zakłada między innymi pełną integrację sklepu z hurtowniami internetowymi, a także udostępnienie pełnego pakietu narzędzi, umożliwiającego zarządzanie sklepem z praktycznie każdego miejsca na świecie. Umożliwi Ci to niemal natychmiastowe, automatycznie uzupełnienie wirtualnych półek Twojego sklepu internetowego odpowiednimi produktami. Nie musisz już marnować czasu na pojedyncze dodawanie kolejnych produktów – wszelkie dane zostaną pobrane bezpośrednio z hurtowni online i warto tu podkreślić, że mowa tu nie tylko o nazwach produktów, ale również ich pełnych opisach i zdjęciach.

Bezpośrednia pomoc specjalistów

Prowadzenie sklepu internetowego, zwłaszcza na początku, nie będzie łatwym zadaniem. Na szczęście decydując się na sklep internetowy w modelu SaaS masz gwarancję szybkiej i profesjonalnej pomocy ze strony przedstawiciela usługodawcy, niezależnie od tego, jaki aspekt sprawia Ci problem.  Pomoc techniczna realizowana jest na wiele różnych sposobów – w formie kontaktu telefonicznego, mailowego, czy live chatu i oferowana jest w sposób indywidualny. Oznacza to, że otrzymasz prawdziwą, skuteczną pomoc i rozwiązanie Twojego problemu, a nie np. link do forum internetowego z losowo wybraną sugestią rozwiązania, które zadziałało w innym sklepie. 

Efektowność i efektywność na każdym urządzeniu

Niezależnie od tego, czy mowa o urządzeniu mobilnym, laptopie, czy komputerze stacjonarnym – Twój sklep internetowy oparty o model SaaS będzie prezentował się równie dobrze na każdym nowoczesnym urządzeniu. Co jeszcze ważniejsze – identyczna pomiędzy urządzeniami będzie także jego funkcjonalność. Strony produktowe otwierać się będą w mgnieniu oka, tekst będzie jednakowo czytelny, a składanie zamówień równie proste – niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystał będzie Twój klient. Pamiętaj jednak także, że swój sklep online będziesz mógł spersonalizować na wiele różnych sposobów. To od Ciebie zależy ostatecznie jego wygląd!

Pełne bezpieczeństwo zakupów

Co jest najważniejszą kwestią podczas dokonywania zakupów online? Rzecz jasna ich bezpieczeństwo – aby uniknąć wycieków czy kradzieży danych, każdy sklep internetowy powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, między innymi certyfikatem SSL. Możesz jednak spać spokojnie – dostawca usług SaaS oferuje bowiem pełne zabezpieczenie sklepu internetowego, począwszy od wcześniej wspomnianego certyfikatu SSL, aż po regularnie wykonywane kopie zapasowe. Oczywiście, bezpieczeństwo Twojego sklepu będzie monitorowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 

O czym pamiętać?

Czyż możliwości oferowane przez sklep internetowy w modelu SaaS nie brzmią atrakcyjnie? Oczywiście, że tak! Pamiętaj jednak, że zanim otworzysz taki sklep, będziesz musiał wybrać odpowiednie oprogramowanie, na którym taki sklep będzie się opierał – na przykład oferowane przez cstore.pl. Pamiętaj, że wybór odpowiedniej opcji jest kluczowy – od tego, na jaki pakiet się zdecydujesz, zależeć będzie pełnia możliwości, jakie da Ci twój sklep internetowy.

Więcej o zakładaniu sklepu internetowego przeczytasz w artykule https://www.cstore.pl/blog/jak-zalozyc-sklep-internetowy/

Archiwum: marzec 2022
Dlaczego warto otworzyć sklep internetowy w modelu SaaS