Co to jest chmura obliczeniowa ?

Chmura obliczeniową jest to przestrzeń, serwer w której możemy uruchamiać różnego rodzaju programy, aplikacje, sklep internetowy, gry, usługi itp. Chmura działa na zewnętrznych wirtualnych serwerach danego usługodawcy, który wynajmuje określoną przestrzeń dla określonego użytkownika. Serwer jest dostarczany z wieloma usługami za odpowiednią opłatą abonamentową. Usługi są oferowane za pośrednictwem Internetu.

Co to jest usługa Saas?

Saas (Software as a service) jest to usługa czy też oprogramowanie pozwalająca na wykorzystaniu aplikacji za pośrednictwem Internetu. Aplikacje są umieszczone na chmurze obliczeniowej i z niej są uruchamiane. Każdy może korzystać z tego typu rozwiązania. Jednymi z programów Saas może być poczta mailowa, kalendarz, narzędzia biurowe, sklep internetowy.

SaaS często nazwany jest jako Cloud Computing SaaS. Umożliwia zdalny dostęp do oprogramowania poprzez udostępnianie użytkownikowi określonej aplikacji za odpowiednia opłatą abonamentową. SaaS Cloud ma bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa baz danych. Wszystkie oprogramowania korzystające z modelu SaaS Cloud są uruchamiane za pomocą przeglądarki internetowej. Dlatego też nie potrzeba instalowania programu na komputerze użytkownika. Jest to system umożlwiający efektywną pracę.

Model SaaS a sklep internetowy?

Czy warto założyć sklep internetowy w modelu SaaS ? SaaS umożliwia korzystanie z zaawansowanych programów bez dodatkowych urządzeń czy też rozwiązań programowych. SaaS zapewnia dużą mobilność. Pozwala na pracę ze sobą wielu użytkowników z dowolnego urządzenia i miejsca o każdej porze.

Sklep internetowy w modelu SaaS będzie działał w bezpiecznym miejscu, czyi chmurze danych. Użytkownik ma możliwość korzystania także z pozostałych rozwiązań oferowanych przez dostawcę Software as a service. Model SaaS to idealne rozwiązanie zarówno dla małych jak i średnich firm. To świetny start dla początkujących przedsiębiorstw, które stawiają pierwsze kroki w e-commerce. Struktura usługi SaaS daje możliwość sklepom online uruchomienie różnych wtyczek, funkcji czy też załadowanie dowolnej grafiki, ustawienie kolorystyki interfejsu aplikacji itp. Korzystając z tych rozwiązań dana osoba nie musi posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy z dziedziny programowania.

Ciekawym programem opartym o usługę Saas jest system CStore dostępny na stronie https://www.cstore.pl/. Jest to przede wszystkim platforma sprzedażowa umożliwiająca w prosty sposób założenie sklepu internetowego. Oprogramowanie pozwala także na prowadzenie hurtowni online B2B. Umożliwia zautomatyzowanie wielu usług, procesów sprzedażowych za pośrednictwem integracji z programami ERP itp.

Archiwum: luty 2022