Kim jest pośrednik kredytowy? 

Zawód pośrednika kredytowego https://habzafinanse.com.pl/ jest zdefiniowany w Kodeksie Cywilnym. Zgodnie z zapisami tam się znajdującymi, pośrednik kredytowy, to przedsiębiorca inny niż kredytodawca, który w ramach swojej działalności zawodowej (lub gospodarczej), która polega na dokonywaniu czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem lub zawieraniem umowy o kredyt, czerpie korzyści majątkowe z tego właśnie oferowania. Brzmi to skomplikowanie, ale w rzeczywistości nie jest. Pośrednik to po prostu ekspert, który pośredniczy między bankiem a klientem w trakcie pozyskiwania kredytu i zarabia na tym konkretną prowizję. 

Kto ponosi koszty związane z wynagrodzeniem pośrednika? W niektórych przypadkach jest to bank, a w niektórych klient, który skorzystał z pomocy w pozyskiwaniu zobowiązania. Pośrednicy zatrudnieni przez bank najczęściej są w stanie pokazać oferty tylko od danego banku. Jeśli jednak zależy Ci na dużej niezależności i faktycznie najlepszych ofertach na rynku, to warto postawić na pośrednika niezatrudnionego przez żadną instytucję, ale posiadającego umowy z różnymi bankami. Pamiętaj, że w takim przypadku prowizję ponosi klient, ale może dzięki takiej współpracy bardzo dużo zyskać. 

Co może zaoferować pośrednik kredytowy? 

Pośrednik kredytowy to ekspert w dziedzinie finansów, którego główną wartością dla klientów jest jego wiedza. Doskonale zna oferty banków, instytucji finansowych i firm pożyczkowych, wraz ze wszystkimi ich niuansami i szczegółami. W przeciwieństwie do nas, klientów, którzy tylko okazjonalnie szukają kredytów i pożyczek, pośrednik kredytowy jest na bieżąco z rynkiem, śledzi wszelkie zmiany prawnie i ofertowe, włącznie z promocjami bankowymi. Dzięki temu nie tylko jest w stanie znaleźć i dopasować do naszych potrzeb odpowiednie produkty finansowe, ale również szczegółowo wyjaśnić nam wszystkie zawiłości z nimi związane. 

Dla osoby niezorientowanej w temacie porównanie nawet dwóch podobnych ofert może być trudne – mówimy tutaj nie tylko o oprocentowaniu, prowizjach i ubezpieczeniach, ale także o dodatkowych opłatach, ograniczeniach we wcześniejszej spłacie, czy możliwości zamrożenia lub odroczenia rat. Kompetentny pośrednik kredytowy powinien przedstawić nam w sposób przejrzysty i zrozumiały wszystkie aspekty danej umowy finansowej i porównać je z produktami konkurencji.

Co więcej, współpraca z pośrednikiem to idealne rozwiązanie dla osób z niską zdolnością kredytową. Ekspert ma możliwość negocjacji warunków umowy na szczeblu decyzyjnym, a tym samym może ubiegać się o korzystniejsze oferty dla swoich klientów. Także tych z niską zdolnością kredytową, czy nie za ciekawą historią zobowiązań. 

Archiwum: wrzesień 2023