Kredyty gotówkowe już od lat są znanymi produktami bankowymi. Nie powinniśmy się obawiać zaciągnięcia takiego kredytu, gdyż dodatkowy zastrzyk gotówki może dać wiele korzyści. Przyjrzyjmy się temu, co warto wiedzieć przez zaciągnięciem zobowiązania. Czym cechuje się kredyt tego typu? Na co można go przeznaczyć? Co jest najistotniejsze?

Istotne informacje

Bardzo ważne jest to, że kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel. Nie musimy wskazywać, na co wydamy gotówkę. Jednakże w przypadku chęci skorzystania z kredytu gotówkowego, warto przygotować się na liczne pytania banku. Mogą one dotyczyć naszych dochodów, stanu cywilnego, liczby dzieci, wykształcenia, czy też stanu majątkowego. Na tej podstawie doradca kredytowy ustala naszą zdolność kredytową. Nie bez znaczenia jest ocena wiarygodności kredytowej, które jest dokonywana na bazie zapisów w BIK i rejestrach dłużników. W efekcie wysokość rat kredytowych i koszt kredytu jest dopasowany do danego klienta. 

Wniosek kredytowy

Faktem jest, że każdy kredytowy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Zanim złożymy wniosek, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, takich jak:

  • Jaka kwota jest nam potrzebna?
  • Na ile miesięcy chcemy pożyczyć pieniądze?
  • Jaki rodzaj raty wybrać — malejącą czy stałą?
  • Ile wyniesie całkowity koszt kredytowania? 
  • Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Warto zauważyć, że całkowita kwota kredytu to nie tylko potrzebna nam suma, lecz także koszty, związane przykładowo z prowizją bankową. Porównanie ofert kredytowych wiąże się z całkowitym kosztem kredytu i Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania. RRSO ma zastosowanie, gdy oceniamy kredyty na ten sam okres kredytowania i tę samą kwotę. Całkowity koszt kredytu z kolei mówi o tym, ile pieniędzy będziemy musieli wpłacić do banku, aby pozbyć się zobowiązania. 

Kredyty gotówkowe online

Czy istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego online? Odpowiedź jest jednoznaczna — klienci mają taką możliwość. Kredyty przez Internet są udzielane przez banki i firmy pożyczkowe. Banki często informują nas drogą elektroniczną o przygotowanych ofertach. W tym przypadku zdolność kredyty jest ustalana na podstawie wpływy na ROR. Aktywność na koncie pozwala bankom określić stopień ryzyka pożyczenia środków pieniężnych. 

Przed ostatecznym wyborem chętnie sięgamy po rankingi kredytów gotówkowych. Opierają się one na określonych założeniach. Ważne jest to, aby ranking zawierał oprocentowanie, RRSO, prowizję oraz maksymalną i minimalną kwotę kredytu. 

Każdy klient docenia fakt, że kredyt gotówkowy może przeznaczyć na dowolny cel. Może to być zakup nowego auta, zakup sprzętu do domu, rozwijanie swoich pasji, naukę na studiach i wiele innych. Banki nie interesują się tym, na co wydajemy kredyt tego rodzaju. Najważniejsze dla kredytodawcy jest to, aby należność była spłacana w terminie. Kredyty gotówkowe są szansą na pozyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki, nawet bez wychodzenia z domu. Trzeba jednak mieć na uwadze regularne spłacanie zadłużenia, zgodnie z ustalonymi ratami i terminami spłaty. 

Archiwum: wrzesień 2022