Porady

Wdrożenie Comarch Optima do Twojej firmy – jak dobrać odpowiednie moduły systemu?

Czy to prawda, że wdrożenie systemu ERP musi być trudne? Niekoniecznie! Jeśli już na etapie wyboru platformy skorzystamy z usług profesjonalistów, cały proces na pewno uda nam się domknąć szybko, bez przestojów w działalności firmy. Jak się za to zabrać?

Co warto wiedzieć o ERP?

Na początku wyjaśnijmy, jak działa taki software. Przede wszystkim, zgodnie z „książkową definicją”, jest to oprogramowanie wspierające firmy w procesach biznesowych. A jak to wygląda w praktyce? Nowoczesny ERP pomoże w zarządzaniu finansami, a także wesprze nas w budowaniu solidnych, długoterminowych relacji z klientami.

Platformę ERP można zainstalować co najmniej na dwa sposoby. Te najpopularniejsze to ulokowanie jej na wewnętrznym, firmowym serwerze. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by skorzystać z narzędzi SaaS, czyli z chmury danych, jaką zapewnia usługodawca.

Czy któraś z tych metod jest lepsza? Trudno wskazać takie rozwiązanie. Wiele zależy np. od specyfiki działalności gospodarczej oraz naszego modelu biznesowego. Praktyka pokazuje jednak, że świetnym wyborem może być wdrożenie Comarch Optima przez firmę Kotrak.

Ile kosztuje Comarch Optima?

Zanim odpowiemy na to pytanie, warto podkreślić, że profesjonalne systemy ERP są niezwykle uniwersalne i doskonale sprawdzają się nie tylko w wielkich korporacjach, ale i działalnościach z sektora MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw).

Najczęściej spotykamy się z nimi w świecie usług finansowych oraz w działalnościach, które zajmują się złożonymi procesami biznesowymi. Można tu wskazać np. na firmy, które sprzedają surowce lub przetworzone produkty spożywcze.

Jeśli firma korzysta z tak zwanego zamkniętego obiegu, to zyski, jakie może uzyskać ze wdrożenia ERP są po prostu ogromne! Oprogramowanie pomoże zaplanować wszystkie zachodzące w organizacji procesy, dzięki czemu na pewno uda się zaoszczędzić bardzo dużo czasu oraz ograniczyć wydatki.

A jak kształtują się koszta? Wycena jest każdorazowo dopasowywana pod klienta i jego wymagania. Warto jednak skorzystać z oferty firm, które dają nam coś ekstra. Przykładowo Kotrak oferuje aż 10% zniżki na zakup Comarch ERP Optima dla firm, które powstały w przeciągu ostatniego półrocza.

Jeszcze więcej zyskują klienci migrujący, czyli tacy, którzy zdecydują się przejść na tę platformę z innej. Użytkownicy pracujący w ekosystemie Microsoft Windows mogą zyskać nawet 40% upustu od podstawowej ceny software’u. Zaoszczędzić mogą też:

  • biura rachunkowe,
  • doradcy podatkowi,
  • firmy usługowe i doradcze, których działalność dotyczy prowadzenia kadr i księgowości.

Jakie moduły powinien mieć profesjonalny system ERP?

Działa tu prosta zasada: im więcej, tym lepiej. Nowoczesne narzędzia, bez względu na to, czy działają w chmurze danych, czy wymagają instalacji na fizycznym dysku serwera w firmie, powinny wspierać:

  • system workflow,
  • moduł do generowania e-sprawozdań,
  • system do zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi,
  • system do zarządzania pracownikami,
  • wybrane platformy sprzedażowe, w tym te działające online,
  • oprogramowanie fakturujące,
  • mobilne aplikacje dla firm.

Im więcej modułów znajdzie się na liście oraz im bardziej są one rozbudowane, tym większa szansa na to, że taki system ERP będzie realną odpowiedzią na wszystkie bolączki, z jakimi trapi się nasza działalność gospodarcza. Bez względu na sektor rynku, jej wielkość czy dominujący rodzaj sprzedaży.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: