Porady

Najlepszy zestaw rozwiązań dla firmy z Comarch ERP Optima


Ocena

Odpowiednie zarządzanie firmą jest kluczem do jej sukcesu. Sposobów na to, by przedsiębiorstwo zarabiało i rozwijało się, a przy okazji było przyjemnym miejscem do pracy, jest sporo. Jednym z nich jest zastosowanie sprawdzonego i dobrego systemu ERP, który pozwoli kontrolować wszystkie procesy, jakie zachodzą w biznesie. Jest nim Comarch ERP Optima, czyli rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w małych i średnich firmach.

Magazynowanie i sprzedaż w internecie z Comarch ERP Optima

Moduły systemu Comarch ERP Optima wspierają magazynowanie produktów oraz ich sprzedaż. Dzięki temu możliwe jest kontrolowanie stanów magazynowych, przeprowadzanie inwentaryzacji, sprawdzanie bilansu towaru oraz cała historia procesów, jakie są niezbędne w obsłudze magazynu. Moduły pozwalają też wystawiać wszystkie niezbędne dokumenty, jak wydania i przyjęcia zewnętrzne, rezerwacje, zamówienia czy przesunięcia międzymagazynowe. Oprócz tego możliwe jest też wystawianie faktur VAT i paragonów, a system współpracuje z kasami fiskalnymi, czytnikami kodów kreskowych i z drukarkami.

Niezwykle wygodne kontrolowanie logistyki magazynowej ma również pozytywny wpływ na zarządzanie sprzedażą. Moduł magazynowy jest zintegrowany z oprogramowaniem sklepu internetowego, a także z kurierami. Dzięki temu sprzedaż internetowa jest o wiele łatwiejsza. Sam moduł e-commerce jest z kolei nowoczesnym systemem, umożliwiającym obrót towarem w sieci, a ponadto wspiera sprzedaż B2B i B2C. Ponadto synchronizacja z systemem ERP firmy, która odbywa się automatycznie, pokazuje dostępność towaru w czasie rzeczywistym. Oferta sklepu jest więc cały czas aktualna, ponieważ jest tożsama ze stanami magazynowymi firmy.

Księgowość, kadry i płace

Dobry system, który realnie wspierać ma firmę, musi obsługiwać wszystkie aktualne formy księgowości. Oprócz tego niezwykle ważne jest, by zawsze był zgodny ze wszystkimi przepisami, pozwalając na bezpieczne prowadzenie firmy. Moduł księgowy Comarch ERP Optima wspiera ewidencję ryczałtową, księgę handlową czy książkę przychodów i rozchodów. Dużym atutem jest w tym wypadku automatyzacja procesów dzięki OCR. Możliwe jest też rozliczanie VAT czy naliczanie zaliczek na PIT i CIT. W skrócie – jest to pełna księgowość.

Kolejnym niezwykle ważnym elementem układanki są kadry i płace. Od tego modułu wymaga się, by odpowiadał zmieniającym się przepisom prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych. Oprogramowanie pozwala obsłużyć obszar kadrowo-płacowy każdego przedsiębiorstwa. Wiele procesów jest w nim zautomatyzowanych, a dzięki temu praca jest niezwykle wygodna i zmniejsza się ryzyko pojawienia błędu podczas wykonywania danych operacji.

Moduł kadry i płace pozwala więc rozliczać wypłaty pracownikom z uwzględnieniem czasu pracy, nieobecności czy dodatkowych godzin. Automatycznie wylicza też składki. Możliwe jest też prowadzenie akt pracowniczych, a także łatwy ich import czy eksport. System kontroluję też limit urlopu wypoczynkowego czy limit zwolnienia lekarskiego. Bardzo łatwe jest sporządzanie deklaracji podatkowych, PFRON czy wysyłanie deklaracji do systemu e-Deklaracje. Comarch ERP Optima oferuje więc wszystkie niezbędne narzędzia dla kadr i płac.

Jeśli prowadzisz małą lub średnią firmę i potrzebujesz systemu, który pozwoli w pełni ją kontrolować, Comarch ERP Optima to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Dzięki temu zarówno Ty, jak i Twoi pracownicy, otrzymają wszystko to, czego potrzeba w wykonywaniu codziennych obowiązków.


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Nasze propozycje
Porady

Jak obliczyć podatek od zysku z handlu kryptowalutami?

Porady

Jak wybić się na TikToku? 6 porad

Porady

Delegacja służbowa – 4 porady, jak ją właściwie rozliczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *