Aktualności

UOKiK skontrolowała place zabaw. Wykryto mnóstwo nieprawidłowości

1 minut(y) czytania

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakończył kontrolę placów zabaw itp. obiektów. Podczas czerwcowych inspekcji UOKiK zwracał uwagę na takie normy jak: ślady zużytego materiału czy brak odpowiednich zabezpieczeń. Usterek było jednak znacznie więcej. Niemal co piąty przedsiębiorca nie zapewniał odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Przedwakacyjna inicjatywa UOKiK zakończyła się wraz z końcem czerwca. Termin nie jest przypadkowy, ponieważ zdaniem urzędników, kiedy dzieci mają więcej wolnego czasu, nie trudno o wypadek. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z niezabezpieczonymi atrakcjami. A tych – jak wynika z kontroli UOKIK – nie brakuje.

Prawie 20% placówek nie spełniało standardów bezpieczeństwa

Instytucja odwiedziła 48 przedsiębiorstw, które świadczą usługi rekreacyjne. Spośród skontrolowanych placówek u 19% wykryto nieprawidłowości w kwestii bezpieczeństwa. Przedsiębiorcy zobowiązali się do dobrowolnych działań naprawczych. Niektórzy byli zmuszeni zabezpieczyć niebezpieczne elementy lub nawet pozbyć się danego urządzenia. Inspektorzy brali pod uwagę m.in.: czy atrakcje nie mają ostrych krawędzi, czy konstrukcje są stabilne, a elementy konstrukcji nie stwarzają ryzyka zakleszczenia, potknięcia lub uderzenia.

Istotną informacją jest fakt, że w żadnym punkcie nie stwierdzono uchybień jeśli chodzi o prezentację cen oferowanych usług. We wszystkich miejscach klienci mogli bez problemu zapoznać się z cennikiem, który zawierał ważne dla nich informacje.

Nasze propozycje
Aktualności

Zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej sklepów omija restrykcje. PIS przygotował projekt nowelizacji, KO i Porozumienie stawia weto

1 minut(y) czytania
W 2021 r. tylko przez siedem niedziel zrobimy zakupy. Tak przynajmniej przewiduje prawo, które omija coraz większa liczba sklepów. Wszystko to za sprawą luk w regulacjach. Przedsiębiorcy skutecznie obchodzą przepisy, co spowodowało, że PIS przygotował projekt nowelizacji ustawy, która „uszczelnieni zakaz”.
Aktualności

Jak długo firmy będą odczuwać skutki pandemii? Deloitte opublikował rezultaty badań

1 minut(y) czytania
Firma doradcza Deloitte między 21 stycznia a 9 marca br. przepytała ponad 2,7 tys. osób z całego świata, reprezentujących średnie przedsiębiorstwa, na temat wpływu Covid-19 na działalność ich firm. Większość ankietowanych jest zdania, że skutki pandemii będą odczuwalne od roku do nawet trzech lat.
Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania
Rada Ministrów planuje w III kwartale br. zatwierdzić projekt nowelizacji ustawy zakładający pomoc firmom, które szczególnie mocno odczuły skutki pandemii Covid-19. Regulacje przewidują wsparcie w formie świadczenia postojowego lub zwolnienie z opłat w okresie od 1 do 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *