Aktualności

Lockdown przeraża hotelarzy. Przedsiębiorcy zamierzają obejść restrykcyjne przepisy

1 minut(y) czytania

Wizja kolejnego lockdownu niepokoi hotelarzy. Przedsiębiorcy z tego sektora zgodnie twierdzą, że nie mogą pozwolić na ponowne zamknięcie hoteli, gdyż będzie to oznaczać koniec ich biznesów. Potencjalne kary nie odstraszają właścicieli, którzy w rozmowie z serwisem money.pl powiedzieli o tym jak planują obejść potencjalne zakazy.

Lockdown: Hotele zmienią się w placówki lecznicze

Sezon turystyczny co prawda w pełni, lecz hotele już myślą o tym, jaki los będzie ich czekać w okresie jesienno-zimowym, kiedy prawdopodobnie zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia. Hotelarze w rozmowie z money.pl, jasno deklarują, że nie mają już żadnego finansowego wsparcia i nawet widmo grożących kar nie zmieni ich decyzji. W związku z tym zamierzają zmienić profil działalności i przekształcić obiekty w placówki lecznicze.

„Jesteśmy obiektem nowym przygotowanym do tego, że może zostać szybko przekształcony w sanatorium lub w obiekt typu medical spa. Mamy fizjoterapie, masaże i zabiegi wodne, będziemy mieć również całą bazę zabiegową. Możemy więc w każdej chwili świadczyć usługi zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie” – informuje dyrektor Dawid Faron, dyrektor czterogwiazdkowego hotelu Willa Tatrzańska w Krynicy-Zdroju.

Podobne plany ma Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Hotels:

„Nasza pierwsza działalność turystyczna w rodzinie polegała m.in. na tym, że prowadziliśmy sanatorium uzdrowiskowe. Mamy w tym doświadczenie, więc wracamy trochę do korzeni. Takie pakiety oferujemy w naszych hotelach, zwłaszcza że nasze obiekty są zlokalizowane w uzdrowiskach, m.in. w Kołobrzegu i Świnoujściu. Ten rodzaj pobytów leczniczych uruchomiliśmy dopiero w maju, a wszyscy odczuli skutki lockdownu w ubiegłym roku i w pierwszym kwartale bieżącego”.

Lockdown: Polska Izba Hotelarzy doradza zmianę profilu firmy

Polska Izba Hotelarzy sugeruje właścicielom zmianę klienta docelowego. Mowa tu o seniorach oraz osobach, które będą chciały poprawić swój stan zdrowia. Takie przekształcenie profilu na obiekt świadczący usługi lecznicze i prozdrowotne zapobiegnie zamknięciu placówek. Zdaniem organizacji będzie to koniecznie, ponieważ widmo czwartej fali zakażań na Covid-19, a co za tym idzie wdrożenie kolejnego lockdownu wydaje się być coraz bardziej realną opcją.

Nasze propozycje
Aktualności

Elektrownia jądrowa w Polsce. KGHM podpisuje umowę, minister odpowiada ws. konkretów

1 minut(y) czytania
Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce ma zacząć działać w przeciągu kilku najbliższych lat. Pewne informacje na ten temat zdradził minister klimatu Michał…
Aktualności

ZUS dostał potężną broń. Może żądać zwrotu za nienależnie pobierane świadczenia z odsetkami nawet z 5 lat

1 minut(y) czytania
ZUS uzyskał prawo do ściągania znacznie wyższych niż dotychczas odsetek. Chodzi o osoby, które pobierają nienależne świadczenia. Zmiany w prawie weszły w…
Aktualności

Google kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2 miliardy dolarów

1 minut(y) czytania
Google zadecydowało o przeprowadzeniu zaskakującej transakcji. W samym centrum Nowego Jorku cyfrowy gigant kupi biurowiec za, bagatela, ponad 2 miliardy dolarów. Na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *