Aktualności

TVN pod kontrolą ZUS-u. Byli współpracownicy stacji będą przesłuchani jeszcze w maju

1 minut(y) czytania

Jeszcze w tym miesiącu byli współpracownicy TVN mają zostać przesłuchani przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Postępowanie dotyczy naruszenia warunków pracy i zatrudnienia przez spółkę. Sprawę rozpoczął 1,5 roku temu były wieloletni pracownik TVN, Kamil Różalski wraz z grupą osób. Stacja zaprzecza oskarżeniom i zaznacza, że warunki zatrudnienia nie odbiegają od norm prawnych.

Kami Różalski, to były operator obrazu z 23-letnim stażem pracy w TVN. Półtora roku temu wniósł skargę na spółkę, a całe zdarzenie ostatnio nagłośnił za pośrednictwem Facebooka, w którym oskarżył dawnego pracodawcę o poważne naruszenia praw pracowniczych. Konkretnie chodzi o grupę osób, które w przeszłości musiały przejść z etatów na umowy cywilnoprawne. W poniedziałkowym wpisie napisał, że jeszcze w maju osoby składające skargę na TVN będą przesłuchane przez ZUS. Różalski dodał również, że ma nadzieję, iż dojdzie do kontroli wszystkich umów śmieciowych w całej grupie TVN:

„Mamy nadzieję, że dojdzie do kontroli wszystkich umów śmieciowych i B2B w całym TVN-ie i około 450 mln zł znajdzie się w kasie ZUS, a nie w kieszeniach udziałowców Discovery Inc. Mamy też nadzieję, że około 1800 osób nabędzie prawo do bezpłatnego leczenia oraz emerytury w przyszłości”.

TVN odpiera ataki twierdząc, że wszystkie warunki są zgodne z prawem

Szefowa komunikacji korporacyjnej w TVN Katarzyna Issat odpiera i oznajmia, że warunki zatrudnienia wszystkich osób wykonujących wolne zawody w ramach współpracy z telewizją TVN – w tym operatorów kamer – są zgodne z prawem. Issat podkreśla także, że wszelkie potencjalne naruszenia są dokładnie analizowane:

„Traktujemy je poważnie. Wewnętrzne postępowania wyjaśniające w takich sprawach są objęte poufnością i nie udzielamy na ich temat informacji. Wobec osób składających skargi nie są wyciągane negatywne konsekwencje, a każda osoba oceniana jest wyłącznie na podstawie swoich kompetencji i zaangażowania w wykonywaną pracę”.

 

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *