Profesjonalna agencja ochrony osób i mienia to bardzo cenny partner w biznesie. Zanim jednak zdecydujemy się podpisać umowę o współpracy, warto dokładnie sprawdzić, jaki zakres usług oferuje nam taka firma. Czy ogranicza się tylko do ochrony fizycznej? A może rdzeniem całego systemu powinien być monitoring?
Czym kierować się przy wyborze firmy ochroniarskiej?
Zgodnie z danymi, jakie udostępnia Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, w naszym kraju działa niemal 3800 firm ochroniarskich. Oznacza to, że wybór jest olbrzymi. Warto więc poświęcić nieco czasu na dokładne określenie kryteriów, którymi będziemy kierować się podczas parafowania umowy.
-Za działalnością ochroniarską, tak samo, jak za każdą inną firmą, stoją ludzie. Warto sprawdzić, które podmioty faktycznie specjalizują się w tych usługach, a dla których z nich jest to działalność dodatkowa. Już taki podstawowy research może w przyszłości zaoszczędzić nam sporo czasu i nerwów – mówi Michał Bogdał, CEO agencji ochrony Deltaprime.
Oto TOP 5 cech, którymi powinna wyróżniać się agencja ochrony osób i mienia!
W Polsce najczęściej wybiera się dwa główne rodzaje ochrony:
- fizyczną,
- elektroniczną.
Korzystają z nich głównie klienci biznesowi, czyli tacy, którzy zazwyczaj mają bardzo precyzyjnie określone wymagania. Jakie cechy są dla takich osób kluczowe?
Przede wszystkim należy tu wskazać na doradztwo. Zawodowcy powinni gruntownie przeanalizować potrzeby klienta. Jeśli firma boryka się z ciągłymi kradzieżami, to można przyjąć, że nawiązanie współpracy z agentem ochrony mienia nie rozwiąże wszystkich problemów. Być może liczba kradzieży zmniejszy się, jednak praktyka wielu firm pokazuje, że nie jest to idealne rozwiązanie. Lepiej będzie np. zreorganizować ruch osobowy wewnątrz przedsiębiorstwa.
Druga kluczowa cecha to odpowiedzialność. Bez względu na to, czy przedmiotem umowy jest tradycyjna ochrona fizyczna, czy elektroniczna, przedsiębiorstwo musi być specjalistą w swojej dziedzinie. Czy to agent, czy system bazujący na sztucznej inteligencji, kluczowa jest prawidłowa reakcja na zaistniałe sytuacje.
Wreszcie, dobra firma to taka, która oferuje rozwiązania kompletne. Ochrona mienia daje bardzo duże możliwości w zakresie optymalizacji kosztów. To właśnie ten czynnik jest świetną odpowiedzią na pytanie, dlaczego firmy coraz chętniej rezygnują z ochrony fizycznej na rzecz nowoczesnego systemu monitoringu. Pamiętajmy, by wybrać takiego partnera w biznesie, który już dziś może zaoferować nam rozwiązania dopasowane do potrzeb konkretnego obiektu.
Po czym jeszcze można poznać zawodowców? Po bogatym portfolio! To kolejna cecha, o której powinniśmy pamiętać. Nie wystarczy, że przedsiębiorstwo chwali się rozwiązaniami, z jakich korzysta. Dobrze byłoby, gdyby działalność mogła pochwalić się już kilkoma realizacjami na obiektach, które mają podobną funkcjonalność do naszego. Po stronie zalet należy też wskazać na możliwość umówienia wizyt referencyjnych, by przekonać się, jak dany system działa w praktyce.
Warto pamiętać też o tym, że żaden system bezpieczeństwa nie jest w pełni autonomiczną wyspą. Czasem nawet najbardziej zaawansowany technologicznie monitoring będzie potrzebował wsparcia serwisowego.
Wybierając partnera do wdrożenia systemu warto postawić na firmę, w której całość działań serwisowych rozliczana będzie w stałej kwocie comiesięcznego abonamentu, dzięki czemu ochrona nie wygeneruje żadnych dodatkowych kosztów mogących stanowić niemiłą niespodziankę podczas opłacania miesięcznych zobowiązań.
- Agencja digitalowa – czym się zajmuje?
- Rejestracja logo i designu z pomocą kancelarii patentowej – sprawdź, jak ochronić markę oraz produkt
- Czy KSEF jest obowiązkowy?
- Obowiązkowe i dodatkowe ubezpieczenia pojazdu – jakie trzeba, a jakie warto wykupić?
- Biuro tłumaczeń specjalistycznych – Twój partner w biznesie. Dlaczego warto korzystać z takich usług?