Aktualności

Po 14 miesiącach Austrian Airlines wznawia połączenia lotnicze do Krakowa

1 minut(y) czytania

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią, austriacka linia lotnicza – Austrian Airlines ponownie oferuje bezpośrednie połączenia na linii Kraków – Wiedeń oraz Wiedeń – Kraków, poinformował dzisiaj Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Początkowo na tej trasie planowane są cztery połączenia tygodniowo. Do końca miesiąca ich ilość ma jednak znacznie się zwiększyć.

14 miesięcy. Tyle czasu trwała absencja linii lotniczej Austrian Airlines, na krakowskim lotnisku. O powrocie austriackiego przewoźnika zakomunikował w poniedziałek Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport:

„Z radością przywitaliśmy dzisiaj samolot linii Austrian Airlines, który przyleciał do Krakowa z Wiednia. Wiedeń – Kraków – Wiedeń to jedno z ulubionych połączeń naszych pasażerów. Przed pandemią w 2019 przez stolicę Austrii podróżowali oni do ponad 200 różnych portów lotniczych na całym świecie”.

O tym jak ważny jest to przewoźnik niech świadczy fakt, że Wiedeń należy do najpopularniejszych kierunków obieranych przez pasażerów krakowskiego lotniska. Ponadto według informacji prezesa portu lotniczego, sama stolica Austrii jest także piątym popularnym portem przesiadkowym, z którego można się wybrać dalej w świat.

Władze Małopolski i przedsiębiorcy liczą na powrót turystów do regionu

Powrót Austrian Airlines jest ważny nie tylko w kontekście możliwych bezpośrednich połączeń do Wiednia. Dzisiejsze wydarzenie jest kluczowe również z perspektywy władz województwa oraz krakowskich przedsiębiorców, którzy liczą na powrót turystów, co przyczyni się nie tylko do dalszego rozwoju lotniska, ale także gospodarki. Tym bardziej, że z każdym tygodniem w Polsce obostrzenia są luzowane coraz bardziej.

Do końca czerwca austriacki przewoźnik będzie oferował cztery połączenia na linii Kraków-Wiedeń-Kraków. W lipcu częstotliwość ma wzrosnąć do siedmiu takich lotów, a finalnie do 14 co ma nastąpić w sierpniu.

Zobacz także:  Wyższe emerytury w ramach Polskiego Ładu. Seniorów czekają podwyżki w 2022 r.
Nasze propozycje
Aktualności

Elektrownia jądrowa w Polsce. KGHM podpisuje umowę, minister odpowiada ws. konkretów

1 minut(y) czytania
Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce ma zacząć działać w przeciągu kilku najbliższych lat. Pewne informacje na ten temat zdradził minister klimatu Michał…
Aktualności

ZUS dostał potężną broń. Może żądać zwrotu za nienależnie pobierane świadczenia z odsetkami nawet z 5 lat

1 minut(y) czytania
ZUS uzyskał prawo do ściągania znacznie wyższych niż dotychczas odsetek. Chodzi o osoby, które pobierają nienależne świadczenia. Zmiany w prawie weszły w…
Aktualności

Google kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2 miliardy dolarów

1 minut(y) czytania
Google zadecydowało o przeprowadzeniu zaskakującej transakcji. W samym centrum Nowego Jorku cyfrowy gigant kupi biurowiec za, bagatela, ponad 2 miliardy dolarów. Na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *