Aktualności

Po 14 miesiącach Austrian Airlines wznawia połączenia lotnicze do Krakowa

1 minut(y) czytania

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią, austriacka linia lotnicza – Austrian Airlines ponownie oferuje bezpośrednie połączenia na linii Kraków – Wiedeń oraz Wiedeń – Kraków, poinformował dzisiaj Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Początkowo na tej trasie planowane są cztery połączenia tygodniowo. Do końca miesiąca ich ilość ma jednak znacznie się zwiększyć.

14 miesięcy. Tyle czasu trwała absencja linii lotniczej Austrian Airlines, na krakowskim lotnisku. O powrocie austriackiego przewoźnika zakomunikował w poniedziałek Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport:

„Z radością przywitaliśmy dzisiaj samolot linii Austrian Airlines, który przyleciał do Krakowa z Wiednia. Wiedeń – Kraków – Wiedeń to jedno z ulubionych połączeń naszych pasażerów. Przed pandemią w 2019 przez stolicę Austrii podróżowali oni do ponad 200 różnych portów lotniczych na całym świecie”.

O tym jak ważny jest to przewoźnik niech świadczy fakt, że Wiedeń należy do najpopularniejszych kierunków obieranych przez pasażerów krakowskiego lotniska. Ponadto według informacji prezesa portu lotniczego, sama stolica Austrii jest także piątym popularnym portem przesiadkowym, z którego można się wybrać dalej w świat.

Władze Małopolski i przedsiębiorcy liczą na powrót turystów do regionu

Powrót Austrian Airlines jest ważny nie tylko w kontekście możliwych bezpośrednich połączeń do Wiednia. Dzisiejsze wydarzenie jest kluczowe również z perspektywy władz województwa oraz krakowskich przedsiębiorców, którzy liczą na powrót turystów, co przyczyni się nie tylko do dalszego rozwoju lotniska, ale także gospodarki. Tym bardziej, że z każdym tygodniem w Polsce obostrzenia są luzowane coraz bardziej.

Do końca czerwca austriacki przewoźnik będzie oferował cztery połączenia na linii Kraków-Wiedeń-Kraków. W lipcu częstotliwość ma wzrosnąć do siedmiu takich lotów, a finalnie do 14 co ma nastąpić w sierpniu.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *