Większość firm z branży e-commerce, a coraz częściej również firmy gastronomiczne, czy takie które zajmują się lekką produkcją, realizacją usług transportowych lub kurierskich, zamiast inwestycji we własne obiekty, decyduje się na wynajem. Nowoczesne magazyny do wynajęcia to bezpieczniejsza, wygodniejsza, a dzięki rosnącej puli dostępnej powierzchni magazynowej, również łatwiejsza opcja. Decydując się na wynajem, warto skorzystać z usług firmy doradczej. Czym taka firma zajmuje się w praktyce?
Wybór odpowiedniego magazynu
Jedną z podstawowych usług firm doradczych specjalizujących się w rynku nieruchomości przemysłowych i magazynowych jest pomoc w wyszukiwaniu magazynów na wynajem o charakterystyce dopasowanej do specyficznych potrzeb klienta. Takie podmioty są dobrze zorientowane w lokalnym rynku i wiedzą, które obiekty są aktualnie dostępne, jakie inwestycje są wciąż realizowane, a jakie znajdują się w fazie planowania. Dzięki tego typu wiedzy podejmowanie trafnych decyzji inwestycyjnych jest zdecydowanie łatwiejsze i obarczone mniejszym ryzykiem błędu. Co ważne, w przypadku firm o szczególnych wymaganiach firmy doradcze mogą pomóc w zrealizowaniu projektu w systemie BTS, czyli magazynu budowanego na miarę, zgodnie ze specyficznymi potrzebami inwestora. Takie magazyny do wynajęcia budowane są przez znanych operatorów rynku magazynowego w kraju i wynajmowane są inwestorowi na długi czas.
Negocjowanie umowy najmu
Jedną z kluczowych usług realizowanych przez profesjonalne firmy doradcze działające na rynku nieruchomości magazynowych jest pomoc w negocjowaniu korzystnych warunków najmu oraz renegocjacji istniejących umów, gdy dobiega ona końca. Wynegocjowanie korzystnej umowy najmu może pomóc w poprawie rentowności przedsiębiorstwa poprzez redukcję stałych kosztów lub pozwolić na łatwiejszy rozwój. Warto przy tym podkreślić, że krótkoterminowe umowy są mniej korzystne dla najemcy pod względem wysokości czynszu. Magazyny do wynajęcia oferowane w dłuższych terminach to mniejsze stawki czynszu, a czasem również możliwość dostosowania obiektu do własnych potrzeb i większa stabilność, zapewniająca korzystne warunki do dalszego rozwoju biznesu.
Pośrednictwo w wynajmie obiektów magazynowych to bardzo często także doradztwo logistyczne, dzięki któremu można zwiększyć efektywność łańcucha dostaw i tym samym konkurencyjność prowadzonej działalności gospodarczej.
- Wyposażenie techniczne magazynów. Jak je skompletować?
- Co to jest najem okazjonalny – kiedy jest potrzebna i jak wygląda umowa?
- Zielone biura w Warszawie – strategie ESG w praktyce
- Czy kawalerki na wynajem to wciąż dobry biznes? Czy wciąż opłaca się w nie inwestować?
- Sposoby Sfinalizowania Floty Samochodowej Dla Firm