Aktualności

Kurs euro najniższy od trzech miesięcy, dolara od początku roku. Ekspert: „euforia na rynkach globalnych nie będzie trwać wiecznie”

1 minut(y) czytania

W przeciągu dwóch ostatnich miesięcy kurs wymiany euro spadł o 20 groszy, a dolar staniał o 40 groszy. Najlepszy wynik od kilku miesięcy notuje za to złoty. Zbliżające się wakacje stanowią dobry powód na zakup obcej waluty tym bardziej, że eksperci przewidują, iż ten pozytywny trend ulegnie zmianie w lipcu bądź sierpniu.

W okresie zbliżających się wakacji oraz mniej restrykcyjnych zasad panujących w turystycznych krajach warto przemyśleć sprawy wymiany pieniędzy na obcą walutę. Zwłaszcza, że kursy wymiany euro i dolara wyglądają bardzo atrakcyjnie. Zgodnie z dzisiejszymi notowaniami kurs euro spadł poniżej poziomu 4,48 zł, co stanowi najniższy wynik od 19 lutego br. Lepszej sytuacji może nie być szczególnie jeśli uwzględnimy cenę z końcówki marca, kiedy to waluta sięgała prawie 20 groszy więcej, a to już całkiem sporo.

Nie tylko euro. Kurs dolara najniższy od początku roku

Korzystnie nie tylko prezentuje się euro. Jeśli spojrzymy na kurs dolara amerykańskiego to zauważymy, że podczas dzisiejszego, popołudniowego notowania kurs wynosił 3,65. Tak niskiej wyceny w przypadku dolara nie było od początku tego roku. Analitycy walutowi twierdzą, że nie spodziewają się większych zmian notowań w najbliższych miesiącach i kierunek zmian też nie jest oczywisty. Eksperci radzą natomiast, aby wykorzystać panującą tendencję:

„Złoty korzysta na globalnym trendzie i uważam, że obecne kursy walut obcych są już atrakcyjne. Zarówno w przypadku euro, jak i dolara” – tak rezultaty skomentował główny ekonomista Domu Maklerskiego XTB, Przemysław Kwiecień, który później dodaje:

„Nie wiemy, co zrobi Rada Polityki Pieniężnej. Gdyby zdecydowała się podnieść stopy procentowe w czerwcu lub zasygnalizowała zbliżające się podwyżki, złoty może jeszcze zauważalnie zyskać. Z drugiej strony euforia na rynkach globalnych nie będzie trwać wiecznie, dlatego jeśli ktoś potrzebuje zaopatrzyć się w waluty, obecne kursy można uznać za względnie atrakcyjne”.

Zobacz także:  Rolnicy z kwotą wolną od podatku na poziomie 100 tys. zł od 2022 roku
Nasze propozycje
Aktualności

Elektrownia jądrowa w Polsce. KGHM podpisuje umowę, minister odpowiada ws. konkretów

1 minut(y) czytania
Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce ma zacząć działać w przeciągu kilku najbliższych lat. Pewne informacje na ten temat zdradził minister klimatu Michał…
Aktualności

ZUS dostał potężną broń. Może żądać zwrotu za nienależnie pobierane świadczenia z odsetkami nawet z 5 lat

1 minut(y) czytania
ZUS uzyskał prawo do ściągania znacznie wyższych niż dotychczas odsetek. Chodzi o osoby, które pobierają nienależne świadczenia. Zmiany w prawie weszły w…
Aktualności

Google kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2 miliardy dolarów

1 minut(y) czytania
Google zadecydowało o przeprowadzeniu zaskakującej transakcji. W samym centrum Nowego Jorku cyfrowy gigant kupi biurowiec za, bagatela, ponad 2 miliardy dolarów. Na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *