Aktualności

Kurs euro najniższy od trzech miesięcy, dolara od początku roku. Ekspert: „euforia na rynkach globalnych nie będzie trwać wiecznie”

1 minut(y) czytania

W przeciągu dwóch ostatnich miesięcy kurs wymiany euro spadł o 20 groszy, a dolar staniał o 40 groszy. Najlepszy wynik od kilku miesięcy notuje za to złoty. Zbliżające się wakacje stanowią dobry powód na zakup obcej waluty tym bardziej, że eksperci przewidują, iż ten pozytywny trend ulegnie zmianie w lipcu bądź sierpniu.

W okresie zbliżających się wakacji oraz mniej restrykcyjnych zasad panujących w turystycznych krajach warto przemyśleć sprawy wymiany pieniędzy na obcą walutę. Zwłaszcza, że kursy wymiany euro i dolara wyglądają bardzo atrakcyjnie. Zgodnie z dzisiejszymi notowaniami kurs euro spadł poniżej poziomu 4,48 zł, co stanowi najniższy wynik od 19 lutego br. Lepszej sytuacji może nie być szczególnie jeśli uwzględnimy cenę z końcówki marca, kiedy to waluta sięgała prawie 20 groszy więcej, a to już całkiem sporo.

Nie tylko euro. Kurs dolara najniższy od początku roku

Korzystnie nie tylko prezentuje się euro. Jeśli spojrzymy na kurs dolara amerykańskiego to zauważymy, że podczas dzisiejszego, popołudniowego notowania kurs wynosił 3,65. Tak niskiej wyceny w przypadku dolara nie było od początku tego roku. Analitycy walutowi twierdzą, że nie spodziewają się większych zmian notowań w najbliższych miesiącach i kierunek zmian też nie jest oczywisty. Eksperci radzą natomiast, aby wykorzystać panującą tendencję:

„Złoty korzysta na globalnym trendzie i uważam, że obecne kursy walut obcych są już atrakcyjne. Zarówno w przypadku euro, jak i dolara” – tak rezultaty skomentował główny ekonomista Domu Maklerskiego XTB, Przemysław Kwiecień, który później dodaje:

„Nie wiemy, co zrobi Rada Polityki Pieniężnej. Gdyby zdecydowała się podnieść stopy procentowe w czerwcu lub zasygnalizowała zbliżające się podwyżki, złoty może jeszcze zauważalnie zyskać. Z drugiej strony euforia na rynkach globalnych nie będzie trwać wiecznie, dlatego jeśli ktoś potrzebuje zaopatrzyć się w waluty, obecne kursy można uznać za względnie atrakcyjne”.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *