Co to jest karta debetowa?
Największą popularnością wśród posiadaczy kart cieszą się karty debetowe, płacowe i kredytowe. Limit karty kredytowej ustalany jest przez instytucję finansową, która wydała kartę. Oznacza to, że użytkownik najpierw wydaje pieniądze banku warunkowego, a następnie spłaca mu dług, biorąc pod uwagę różne prowizje za korzystanie z cudzych pieniędzy. Aby móc korzystać z karty debetowej, należy najpierw zasilić konto, a dopiero potem można je wydać. Karta debetowa jest zatem plastikowym nośnikiem powiązanym z kontem, na którym znajdują się środki jej posiadacza.
Pieniądze zgromadzone na karcie debetowej można bez ograniczeń używać do płacenia za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych. Karta debetowa może być fizyczna lub wirtualna, jednorazowa lub wielokrotnego użytku. Za jej utrzymanie odpowiadają wyłącznie posiadacze kart. Płacą opłatę za konserwację, powiadomienia SMS i inne usługi oferowane przez wydawcę. Poziom obsługi kart debetowych może być klasyczny i premium. Mogą to być karty Visa, MasterCard itp.
Czym różni się karta płacowa od karty debetowej?
Karta płacowa to zasadniczo to samo, co karta debetowa, tylko powiązana z konkretnym programem płacowym. Organizacja zatrudniająca może otworzyć projekt płacowy w dowolnym banku lub skorzystać ze specjalnej platformy Wallester Business. Naliczanie wynagrodzeń na karty, zamiast wydawania ich w gotówce, ma wiele zalet:
● płatność jest scentralizowana dla wszystkich pracowników;
● nie trzeba tracić czasu na otrzymywanie czeków w kasie;
● wynagrodzenie jest naliczane automatycznie tam, gdzie pracownik znajduje się w momencie zaliczenia;
● firma nie musi zbierać dużych sum pieniędzy, płacąc pensje w dużych przedsiębiorstwach;
● pracownicy mogą mieć przy sobie niewielką ilość pieniędzy w dniu otrzymania wypłaty.
Aby wypłaty zostały zaksięgowane na kartach pracowników, nie muszą oni udawać się do banku, jak ma to miejsce w przypadku karty debetowej. Wszystkie niezbędne wnioski i dokumenty pracodawca sporządza we własnym zakresie. Pracownik jedynie wypełnia formularz rejestracyjny nie opuszczając miejsca pracy.
Karty debetowe i płacowe wydawane są z tym samym zerowym limitem. Posiadacz samodzielnie uzupełnia kartę debetową, natomiast pracodawca wpisuje na kartę wynagrodzeń wynagrodzenie, urlopy, zwolnienia lekarskie, premie i inne środki związane z posiadaczem karty i jego obowiązkami zawodowymi.
Kolejna różnica między kartami polega na tym, że posiadacz karty debetowej sam decyduje, jaką instytucję chce otworzyć. Pracodawcy wybierają organizację, w której otwierany jest projekt płacowy, według własnego uznania. Jednocześnie w większości przypadków za utrzymanie kart płacowych płacą sami pracodawcy.
Gdzie otworzyć program płacowy?
Istnieją dwie możliwości uruchomienia projektu płacowego. Można złożyć wniosek do instytucji bankowej, która zaoferuje pracodawcy najlepsze warunki. W takim przypadku firma zawsze będzie zdana na wolę banku, a wszelkie pytania dotyczące zarządzania płacami należy kierować do banku wydającego. Skorzystaj z drugiej możliwości, która jest znacznie łatwiejsza, szybsza i wygodniejsza, aby uruchomić swój projekt płacowy. Aby to zrobić, wystarczy uzyskać dostęp do wielofunkcyjnej platformy Wallester. Wymieńmy główne zalety wykorzystania go do uruchomienia programu płacowego:
● zarobki są zapisywane na kartach w czasie nie dłuższym niż jedna minuta;
● pracownicy i oddziały ponoszą zerowe koszty, gdyż posiadacze kart nie ponoszą opłat za utrzymanie karty;
● oszczędność czasu, ponieważ można dokonać do 1500 płatności jednocześnie;
● wynagrodzenia mogą być wypłacane w dowolnym czasie i miejscu na świecie, niezależnie od tego, gdzie znajduje się posiadacz karty;
● zarządzanie kartami płacowymi i ustalanie limitów odbywa się poprzez jedną platformę;
● platformę można łatwo zintegrować z dowolnym oprogramowaniem używanym już w firmie.
Na platformie Wallester można wydawać nie tylko karty płacowe. Możesz błyskawicznie wydać dowolną liczbę kart kredytowych, debetowych i przedpłaconych. Mogą to być zarówno karty fizyczne, jak i wirtualne.
Materiał promocyjny
- Ogólnopolska Karta Seniora – do czego uprawnia? Na jakie zniżki mogą liczyć seniorzy w 2024 roku?
- Karta ratalna — czym jest? Jak działa karta kredytowa z równą spłatą?
- Karta ratalna VISA Comfort Plus ze stałą spłatą – karta kredytowa ze stałą kwotą spłaty
- Bankowanie według polskiej młodzieży. Jakie powinno być konto bankowe okiem pokolenia Z?
- Jak przenieść numer z abonamentu na kartę?