Sprawdźmy zatem, jak pod względem technicznym wygląda spłata karty kredytowej w ratach, czy są jakieś specjalne wymagania ze strony banku oraz który z nich oferuje obecnie najlepsze warunki swoim klientom.

Jak działa karta ratalna?

Karta ratalna umożliwia podzielenie naszego zadłużenia na kwoty spłacane w comiesięcznych odstępach, w określonym dniu miesiąca. Liczba rat, na którą możemy podzielić nasze płatności dokonane przy użyciu karty kredytowej, uzależniona jest od oferty konkretnego banku oraz wysokości pożyczonej przez nas kwoty. Aby skorzystać z możliwości rozłożenia naszych zobowiązań z karty kredytowej na raty, musimy skontaktować się z konsultantem bankowym telefonicznie lub online. Warunkiem uzyskania spłat ratalnych jest zwykle minimalna kwota zadłużenia. Może się ona różnić w zależności od banku, w którym mamy kartę kredytową. Raty na karcie kredytowej są oprocentowane. Oznacza to, że do części kapitałowej doliczane są odsetki. Z karty kredytowej na raty możemy skorzystać w odniesieniu do płatności dokonywanych w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie online. Wystarczy, że wskażemy dowolne transakcje, a bank ustali nam, w jakich kwotach będziemy je co miesiąc spłacać, korzystając z naszego rachunku bankowego.

Gdzie warto wziąć kartę kredytową ratalną?

Oferta karty kredytowej na raty jest dostępna w wielu polskich bankach. Spośród nich szczególnie wyróżnia się jednak Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Dlaczego warto postawić na oferowany przez niego produkt, którym jest karta kredytowa VISA Comfort Plus? Po pierwsze, taka karta kredytowa pozwala na spłacanie zadłużenia z danego przedziału w stałej kwocie. Obejmuje ona odsetki i opłatę za kartę. Przykładowo: gdy wybierzemy miesięczną stałą kwotę do spłaty w wysokości 200 złotych, przyznany limit wyniesie od 3100 do 4000 złotych. Oznacza to dodatkowe środki, z których można korzystać w trakcie zakupów. Drugą ważną zaletą karty kredytowej VISA Comfort Plus jest możliwość skorzystania z 4 terminów spłaty do wyboru. To bardzo ważne, ponieważ można je dopasować do wpływów z wynagrodzenia z umowy o pracę i innych tytułów.  To zatem nowa karta na nowe czasy, ułatwiająca dysponowanie pieniędzmi.

Zobacz także  Podwyżki cen energii są podstawą do waloryzacji kontraktów

Sporym atutem, który ma karta kredytowa ze stałą kwotą spłaty oferowana przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, jest również brak opłat za korzystanie z niej, o ile co miesiąc będziemy płacić nią za zakupy na kwotę minimum 1000 złotych. Co więcej, jeśli chcemy zawnioskować o kartę kredytową VISA Comfort Plus, nie musimy się udawać bezpośrednio do placówki banku. To bardzo wygodne. Wystarczy, że wypełnimy formularz online, a podczas rozmowy telefonicznej omówimy warunki korzystania z karty z konsultantem bankowym. Samą umowę o kartę kredytową zatwierdzamy zaś w wybrany przez siebie sposób. Możemy poprosić o jej dostarczenie przez kuriera lub też zatwierdzić za pomocą przelewu zwrotnego na kwotę 1 złotego. Kartę aktywujemy zaś, wpisując kod PIN, po odebraniu jej z naszej skrzyni pocztowej.

Źródła:

https://www.totalmoney.pl/artykuly/26161,karty-kredytowe,raty-na-karcie-kredytowej—niewielu-o-tym-wie–a-to-sie-naprawde-oplaca,1,1

https://pieniadze.rp.pl/karty-platnicze/art17445381-zadluzenie-na-karcie-kredytowej-mozna-rozlozyc-na-raty

karta kredytowa