Porady

Karta ratalna VISA Comfort Plus ze stałą spłatą – karta kredytowa ze stałą kwotą spłaty


Ocena

Sprawdźmy zatem, jak pod względem technicznym wygląda spłata karty kredytowej w ratach, czy są jakieś specjalne wymagania ze strony banku oraz który z nich oferuje obecnie najlepsze warunki swoim klientom.

Jak działa karta ratalna?

Karta ratalna umożliwia podzielenie naszego zadłużenia na kwoty spłacane w comiesięcznych odstępach, w określonym dniu miesiąca. Liczba rat, na którą możemy podzielić nasze płatności dokonane przy użyciu karty kredytowej, uzależniona jest od oferty konkretnego banku oraz wysokości pożyczonej przez nas kwoty. Aby skorzystać z możliwości rozłożenia naszych zobowiązań z karty kredytowej na raty, musimy skontaktować się z konsultantem bankowym telefonicznie lub online. Warunkiem uzyskania spłat ratalnych jest zwykle minimalna kwota zadłużenia. Może się ona różnić w zależności od banku, w którym mamy kartę kredytową. Raty na karcie kredytowej są oprocentowane. Oznacza to, że do części kapitałowej doliczane są odsetki. Z karty kredytowej na raty możemy skorzystać w odniesieniu do płatności dokonywanych w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie online. Wystarczy, że wskażemy dowolne transakcje, a bank ustali nam, w jakich kwotach będziemy je co miesiąc spłacać, korzystając z naszego rachunku bankowego.

Gdzie warto wziąć kartę kredytową ratalną?

Oferta karty kredytowej na raty jest dostępna w wielu polskich bankach. Spośród nich szczególnie wyróżnia się jednak Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Dlaczego warto postawić na oferowany przez niego produkt, którym jest karta kredytowa VISA Comfort Plus? Po pierwsze, taka karta kredytowa pozwala na spłacanie zadłużenia z danego przedziału w stałej kwocie. Obejmuje ona odsetki i opłatę za kartę. Przykładowo: gdy wybierzemy miesięczną stałą kwotę do spłaty w wysokości 200 złotych, przyznany limit wyniesie od 3100 do 4000 złotych. Oznacza to dodatkowe środki, z których można korzystać w trakcie zakupów. Drugą ważną zaletą karty kredytowej VISA Comfort Plus jest możliwość skorzystania z 4 terminów spłaty do wyboru. To bardzo ważne, ponieważ można je dopasować do wpływów z wynagrodzenia z umowy o pracę i innych tytułów.  To zatem nowa karta na nowe czasy, ułatwiająca dysponowanie pieniędzmi.

Sporym atutem, który ma karta kredytowa ze stałą kwotą spłaty oferowana przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, jest również brak opłat za korzystanie z niej, o ile co miesiąc będziemy płacić nią za zakupy na kwotę minimum 1000 złotych. Co więcej, jeśli chcemy zawnioskować o kartę kredytową VISA Comfort Plus, nie musimy się udawać bezpośrednio do placówki banku. To bardzo wygodne. Wystarczy, że wypełnimy formularz online, a podczas rozmowy telefonicznej omówimy warunki korzystania z karty z konsultantem bankowym. Samą umowę o kartę kredytową zatwierdzamy zaś w wybrany przez siebie sposób. Możemy poprosić o jej dostarczenie przez kuriera lub też zatwierdzić za pomocą przelewu zwrotnego na kwotę 1 złotego. Kartę aktywujemy zaś, wpisując kod PIN, po odebraniu jej z naszej skrzyni pocztowej.

Źródła:

https://www.totalmoney.pl/artykuly/26161,karty-kredytowe,raty-na-karcie-kredytowej—niewielu-o-tym-wie–a-to-sie-naprawde-oplaca,1,1

https://pieniadze.rp.pl/karty-platnicze/art17445381-zadluzenie-na-karcie-kredytowej-mozna-rozlozyc-na-raty


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Nasze propozycje
Porady

Własna firma w UK a ubezpieczenie — co należy wiedzieć?

Porady

Jakie korzyści przynosi transformacja cyfrowa Twojej firmie?

Porady

Testy kognitywne w procesie rekrutacji pracownika – co obejmują?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *