Chcesz kupować, co chcesz i gdzie chcesz, i co miesiąc spłacać tę samą, ustaloną na starcie kwotę? Sięgnij po nowość na rynku bankowym — kartę kredytową z równą spłatą. W artyku-le wyjaśnimy, czym jest w praktyce i jak działa.

Karta kredytowa jest rodzajem kredytu bankowego. Przybiera formę plastikowej karty z określonym przez kredytodawcę odnawialnym limitem środków. Jego kwota zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Przy pomocy karty możesz wygodnie, bezpiecznie i szybko zapłacić za zakupy i usługi — w internetowych i stacjonarnych punktach handlowych. Możesz także wypłacać środki z bankomatu i. Każda wykonana przy pomocy karty transakcja zmniejsza przyznany limit, każda spłata zadłużenia go odbudowuje.

Dlaczego warto sięgnąć po kartę kredytową?

Użytkowana w przemyślany, racjonalny sposób karta kredytowa zapewni Ci szereg korzyści, pomoże zbudować finansowe bezpieczeństwo i pozyskać dodatkowe środki finansowe na wyjątkowo korzystnych warunkach.

1. Pieniądze na karcie będą dla Ciebie dostępne zawsze wtedy, kiedy będziesz ich potrzebował. Jeśli na Twojej drodze staną nieprzewidziane wydatki (zwłaszcza te, które nie mogą czekać), korzystając z „plastiku”, zapłacisz za nie szybko i wygodnie — bez stresu, konieczności pożyczania pieniędzy od bliskich czy sięgania po kredyt gotówkowy.

  1. Przy pomocy karty kredytowej możesz finansować zarówno codzienne zakupy, jak i większe potrzeby Twoje i Twojej rodziny. Zadłużenia możesz rozłożyć na wygodne do spłaty raty, a jeśli Twój portfel zasili dodatkowy zastrzyk gotówki, możesz spłacić je wcześniej — bez dodatkowych kosztów.
  2. Jeśli spłacisz całe figurujące na wyciągu zadłużenie w trakcie trwania okresu bezodsetkowego (w zależności od banku trwa on od 47 do 56 dni), nie zapłacisz odsetek od pożyczonych środków. Dzięki temu kredyt na karcie będzie tańszy niż większość dostępnych na rynku kredytów i pożyczek.

Karta ratalna — karta kredytowa z równą spłatą

Szczególnym rodzajem karty kredytowej jest karta ratalna, czyli karta kredytowa z równą spłatą. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej karty, przy pomocy karty ratalnej zapłacisz za zakupy w sklepach stacjonarnych i internecie — zarówno w Polsce, jak i za granicą. W razie potrzeby wypłacisz także również pieniądze z bankomatu. Jeśli wybierzesz kartę kredytową z równą spłatą, co miesiąc będziesz spłacał nie dowolną, lecz określoną na starcie kwotę. Bez względu na to, ile wyniesie kwota zadłużenia. Taka konstrukcja pozwala jeszcze lepiej planować wydatki i zachować większą kontrolę nad własnymi finansami. Jeśli ustawisz na koncie osobistym dyspozycję zlecenia stałego, co miesiąc bank będzie przelewał określoną kwotę z Twojego rachunku na rachunek karty. Dzięki temu nie będziesz musiał pamiętać o wykonaniu przelewu, a spłata karty kredytowej stanie się zupełnie bezwysiłkowa. Dodatkowym walorem, który znacząco zwiększy wygodę spłaty karty, jest możliwość wyboru jednego z 4 terminów spłaty, tak aby dopasować go do daty wpływu Twojego wynagrodzenia.

Czy użytkując kartę ratalną, można nie spłacać odsetek?

Jak najbardziej. Jeśli spłacisz całość zadłużenia na karcie w terminie podanym na zestawieniu, nie zapłacisz żadnych odsetek od kwoty zakupów opłaconych kartą.

Dla kogo karta kredytowa z równą spłatą?

Karta kredytowa z równą spłatą to świetne rozwiązanie dla osób, które:

  • chcą korzystać z kredytu na karcie, jednak zależy im na tym, aby precyzyjnie planować wydatki i spłacać co miesiąc tę samą kwotę;
  • chcą wygodnie finansować nie tylko codzienne drobne wydatki, ale także zakupy o większej wartości;
  • chcą zachować finansowe bezpieczeństwo w każdej sytuacji;
  • szukają taniego, wygodnego i bezpiecznego kredytu bankowego;
  • chcą mieć dostęp do atrakcyjnych programów moneyback i rabatów w punktach partnerskich banku.


Źródło:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Karta-kredytowa-ze-stala-splata-nowosc-na-rynku-bankowym-od-Santander-Consumer-Banku-8343403.htmlArchiwum: październik 2022