Drzwi i okna antywłamaniowe – jak obniżają ryzyko włamania?
Już na etapie budowy bądź remontu biura warto zamontować drzwi antywłamaniowe we wszystkich pomieszczeniach. Mówi się, że wyszkolony złodziej jest w stanie otworzyć każdy rodzaj skrzydeł. Różnica polega na tym, że w przypadku drzwi o charakterze antywłamaniowym zajmie mu to znacznie więcej czasu. To z kolei zwiększy szansę na dojazd ochrony i tym samym umożliwi schwytanie włamywacza. Atestowane skrzydła przeciwko włamaniom posiadają z reguły grubszą taflę oraz specjalne mechanizmy, wyszczególnione przez producenta jako klasa C.
Podobna sytuacja dotyczy okien. Dysponując biurem ulokowanym szczególnie na niższych piętrach, zaleca się zakup wzmocnionej stolarki okiennej. Mowa tutaj nie tylko o ramie, ale i szkle o mocno ograniczonej zdolności zbicia.
Systemy kontroli dostępu – doskonała forma zabezpieczenia
Obecnie, kontrola dostępu ma kluczowe znaczenie dla ochrony wszystkich zasobów w firmie. Może obejmować nie tylko drzwi do biura, ale też bramki, szlabany czy inne rozwiązania uniemożliwiające wejście lub wjazd do danej strefy. Rozwiązań w tej kwestii jest wiele, a każdy przedsiębiorca powinien z łatwością wybrać coś dla siebie. Do najpopularniejszych urządzeń pozwalających na uzyskanie autentykacji można zaliczyć terminale biometryczne, czytniki mobilne bądź też panele zintegrowane z systemami monitoringu wizyjnego.
Co ważne, najnowsza technologia nie wymaga nieustannego noszenia ze sobą kart czy kluczy dostępu. Każda osoba upoważniona może dostać się do biura poprzez aplikację w swoim telefonie służbowym, odcisk palca czy identyfikację twarzy. Kontrola dostępu możliwa jest obecnie na wielu płaszczyznach, a dobór jej formy zależy od preferencji przedsiębiorcy i komfortu wszystkich osób zatrudnionych.
Systemy alarmowe i monitoring – niezbędnik w każdym biurze
Monitoring wraz z alarmem są obecnie najczęściej stosowanymi formami zabezpieczenia w każdej firmie. Nie wpływają bezpośrednio na kontrolę dostępu, jednak mogą zapobiec włamaniom i zagwarantować całkowitą ochronę mienia. Dzięki nieustannemu wglądowi do obrazu z kamer, przedsiębiorca na bieżąco, z dowolnego miejsca, widzi wszystko, co w danym momencie dzieje się w określonych strefach w firmie. System alarmowy świetnie spisuje się natomiast w chwili, w której w związku z nieobecnością jakiegokolwiek pracownika w organizacji, włamywacze postanawiają „wykorzystać okazję”.
Warto zaznaczyć, że trudno wybrać najlepszą metodę zabezpieczenia firmy przed włamywaczami — w wielu przypadkach najbardziej skuteczne może być ich połączenie.
- Dobry zamek – po czym poznać?
- Kabina akustyczna do biura: Nowoczesne rozwiązanie dla Twojego biznesu
- Rodzaje drzwi do garażu. Jakie wybrać do swojego domu?
- Jak urządzić wygodne biuro w domu, czyli home office w praktyce. Jakie meble do biura w domu?
- Co jest niezbędne do wdrożenia kontroli dostępu w swoim przedsiębiorstwie? Odpowiadamy!