Liderzy branży bukmacherskiej w Polsce

Na polskim rynku bukmacherskim działają obecnie 23 podmioty, posiadające zezwolenie Ministerstwa Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych. Od dłuższego czasu liderem branży pozostaje firma STS, zarządzana przez Mateusza Juroszka. Spółka z roku na rok może pochwalić się nie tylko coraz większymi przychodami, ale przede wszystkim zyskami.

W pierwszym kwartale 2023 roku wartość zakładów zawartych przez klientów STS wyniosła prawie 1,2 mld zł. Jest to wzrost o 16% w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku. Taka dynamika może oznaczać, że firma po raz kolejny osiągnie rekordowe wyniki finansowe.

Drugim największym graczem jest Fortuna. Obie firmy posiadają wspólnie prawie 75% udziałów w polskim rynku. Za ich plecami toczy się zażarta walka o najniższe miejsce na podium. Kto bierze w niej udział?

W 2021 roku były to takie firmy, jak: Forbet, Superbet, BetFan, LV Bet, Totalbet, E-Toto i eWinner. Wszystkie z nich mogły pochwalić się przychodami powyżej 100 mln zł. Pozostałe spółki mogą pomarzyć tylko o takich wynikach.

Kto może pochwalić się najlepszymi wynikami finansowymi?

Firma STS to jedyny bukmacher w Polsce, który z roku na rok osiąga coraz większe zyski. W 2019 roku było to prawie 120 mln zł, w 2020 roku 127 mln zł, w 2021 roku 153 mln zł, a w 2022 roku 167 mln zł. Żadna inna firma nie może pochwalić się takimi osiągnięciami.

Dla porównania zyski Fortuny w latach 2019-2021 wyglądały kolejno: 74 mln, 65 mln i 31 mln. Jak widać, różnica jest kolosalna i ciężko będzie ją zniwelować. W szczególności całej grupie pościgowej, która chce zwiększyć swój udział w rynku. Dlaczego?

W 2021 roku tylko Forbet i BetFan mogły się pochwalić zyskiem na poziomie 3,5 mln zł. Pozostałe firmy wykazały stratę. Z czego to wynika?

W głównej mierze jest to spowodowane tym, że większość spółek jest na początku swojej działalności operacyjnej. Chcąc zaistnieć na tym rynku, muszą ponosić pewne koszty związane z inwestycjami w nowe technologie czy marketingiem. Na to wszystko potrzebny jest zarówno duży kapitał, jak i długi czas oczekiwania na efekty.

Nowe technologie u bukmacherów

Najlepszym przykładem firmy, która nie powinna być oceniana po suchych wynikach finansowych, jest Superbet. Bukmacher ten dopiero wchodzi na polski rynek i żeby móc konkurować z liderami branży musi postawić na szereg kosztownych inwestycji. Dzięki pewnym działaniom spółka może pochwalić się już prawie 10% udziałem w rynku.

Superbet mocno postawił na wprowadzenie szeregu nowinek technologicznych. Odpowiada za to należąca do Grupy spółka IT, która zatrudnia w swoich szeregach prawie 400 specjalistów. Dbają oni m.in. o stały rozwój i prawidłowe działanie aplikacji mobilnej oraz stworzyli platformę społecznościową SuperSocial.

Innowacje technologiczne przekładają się na szybszy rozwój firmy. Wraz z nim rośnie liczba klientów. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że bardzo lojalnych, bo miesięczny wskaźnik retencji wynosi prawie 80%. Jednym ze sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie użytkowników jest Fortuna kod promocyjny, który uprawnia do skorzystania z szeregu różnych bonusów.

W 2021 z aplikacji mobilnej Superbet skorzystało prawie 110 tys nowych graczy. Firma cały czas rozbudowuje swoje produkty, takie jak: SuperSpin czy SuperGame Jackpot. Z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością i stanowią dobrą alternatywę dla tradycyjnych zakładów bukmacherskich.

Hazard wiąże się z ryzykiem – Graj odpowiedzialnie. Podany w artykule bukmacher posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów: FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;

Materiał promocyjny

Archiwum: maj 2023