Porady

Czy zakłady bukmacherskie są legalne i bezpieczne?

3 minut(y) czytania
Ocena

Legalność zakładów bukmacherskich w Polsce nadal jest przedmiotem licznych kontrowersji. W końcu sam hazard już z definicji kojarzy nam się pejoratywnie. Jak jest naprawdę? Czy zakłady bukmacherskie są legalne? A przede wszystkim, czy są bezpieczne? Wyjaśniamy,jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy!

Ustawa hazardowa

W poszukiwaniu faktów i podstawy prawnej, która jest fundamentem rozstrzygania wszystkich wątpliwości, musimy odnieść się do Ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych. Szczególnie interesuje nas nowelizacja z 2017 roku, za sprawą której przeprowadzono na rynku przysłowiowe trzęsienie ziemi. 

Wiele firm, które być może znaliśmy, niezależnie od tego czy aktywnie korzystaliśmy z zakładów czy nie, bezpowrotnie zniknęło z lokalnego horyzontu. Warto nadmienić, że chodziło również o światowych gigantów, których stać było na sponsoring czołowych klubów piłkarskich.

Powodów zmian było kilka, ale najważniejsze sprowadzały się do wprowadzenia nadzoru nad zagranicznymi spółkami, które nie odprowadzały podatku do skarbu Państwa oraz zwiększenie świadomości zagrożeń i bezpieczeństwa samych graczy. W rezultacie Państwo jest w tej chwili monopolistą dystrybucji praw do prowadzenia zakładów.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Zastanawiając się jaki bukmacher jest najlepszy w Polsce, warto w pierwszej kolejności sprawdzić jaki jest w ogóle legalny. Obecnie mamy dwadzieścia trzy spółki, które uzyskały od Ministra Finansów zezwolenie do organizacji zakładów. Pełną listę, którą prezentujemy poniżej, możemy w każdej chwili sprawdzić pod rządowym adresem: podaki.gov.pl

Dodatkowo, każdy organizator legalnych zakładów poda na swojej stronie internetowej sygnaturę i datę wydania licencji. Do oceny jaki jest najlepszy polski bukmacher online, warto zwrócić uwagę, że dla niektórych będzie to jedyna forma prowadzenia działalności, ponieważ nie wszyscy mają zgodę na organizację zakładów w punktach naziemnych.

Kliknij!
Na czym polega pośrednictwo w wynajmie obiektów magazynowych?
Lp.Nazwa podmiotuZezwolenie
na urządzanie zakładów wzajemnych
w punktach naziemnych
Zezwolenie
na urządzanie
i prowadzenie działalności
w zakresie zakładów wzajemnych przez Internet
Strona, na której prowadzona
jest działalność
1E-TOTONIETAKwww.etoto.pl
2FORTUNATAKTAKwww.efortuna.pl
3STS TAKTAKwww.sts.pl
4TrafTAKTAKwww.trafonline.pl
5TOTOLOTEKTAKTAKwww.totolotek.pl
6LV BETTAKTAKwww.lvbet.pl
7SUPERBETTAKTAKwww.superbet.pl
8TOTALBETNIETAKwww.totalbet.pl
9forBETTAKTAKwww.iforbet.pl
10BestBet TAKTAKwww.bestbet24.pl
11Cherry Online Polska NIETAKwww.pzbuk.pl
www.mobilebet.pl
12BEM Operations LimitedNIETAKwww.betclic.pl
13BetFan TAKTAKwww.betfan.pl
14eWinner NIETAKwww.ewinner.pl
15BetX Polska TAKTAKwww.ebetx.pl
16Polski Bukmacher NIETAKwww.noblebet.pl www.lvbet24.pl
17BETCRIS POLSKANIETAKwww.betcris.pl
18GO BETTAKTAKwww.goplusbet.pl
19BukmacherskaNIETAKwww.fuksiarz.pl
20FUN PROJECT NIETAKwww.funbets.pl
21Silesia EntertainmentNIETAKwww.betters.pl
22GM Gaming LimitedNIETAKwww.betway.pl
23True SportNIETAKwww.elitebet.pl

Bezpieczne zakłady

Mając wyjaśniony aspekt legalności, należy wyodrębnić kwestię bezpieczeństwa. Polski ustawodawca wprowadził kilka narzędzi na taką okoliczność. Zgoda na grę dla osób, które ukończyły osiemnaście lat oraz obowiązek weryfikacji po stronie organizatora, a także limity gry. Nie ma sensu się jednak oszukiwać. To przede wszystkim od nas zależy czy będziemy postępować odpowiedzialnie.

Bezpieczna oferta

Na potrzeby minimalizacji ryzyka, należy znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości. Jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy? Warto zaufać ekspertom, którzy prowadzą merytoryczne zestawienia i omawiają najlepsze zakłady bukmacherskie w oparciu o konkretne argumenty. 

Jeśli zaczynamy przygodę, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na poziom trudności przy wypłacaniu środków bonusowych. Być może inne kryteria będą kluczowe dla doświadczonych osób, grających na wysokie stawki.

Kliknij!
Volvo XC60 T6 PHEV Long range – test

Wnioski

Zakłady bukmacherskie w Polsce są legalne, pod warunkiem, że działają na podstawie zezwolenia od właściwego ministra, obecnie są to kompetencje Ministra Finansów. Pełna lista uprawnionych podmiotów z rozróżnieniem działalności naziemnej od internetowej jest dostępna na rządowej stronie podatki.gov.pl.

Bezpieczeństwo graczy jest wspierane poprzez ograniczenia wiekowe oraz obowiązkowe limity gry do ustalenia. Nie ma jednak wątpliwości, że wszystkie gry hazardowe są obarczone ryzykiem i ostatecznie to gracze muszą podejmować odpowiedzialne decyzje we własnym zakresie. Jaki bukmacher najlepszy w Polsce w tych okolicznościach? Taki, który odpowie na nasze precyzyjne potrzeby, a w razie wątpliwości warto wiedzieć jakie najlepsze zakłady bukmacherskie polecają eksperci w branży.

Artykuł przygotowany przez Dawida Żurawskiego, doświadczonego redaktora Probukmacher.pl, który śledzi legalne zakłady sportowe w Polsce od ponad 6 lat.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Porady

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem - co warto o nim wiedzieć?

3 minut(y) czytania
Ocena Nie da się ukryć, że inflacja i stopy procentowe w mniejszym lub większym stopniu są odczuwalne dla nas wszystkich. Jeżeli masz…
Porady

Inwestowanie na giełdzie - co musisz wiedzieć? 

3 minut(y) czytania
Inwestowanie na giełdzie postrzegane jest często jako zajęcie wymagające tajemnej wiedzy. Z giełdą, jak i samym inwestowaniem związanych jest wiele mitów. Jednak sama praktyka pokazuje, że dzięki analitycznemu podejściu oraz dywersyfikacji portfela straty mogą zostać zminimalizowane. Jak zacząć inwestować na giełdzie? Co musi wiedzieć każdy początkujący gracz?
Porady

Chorobowe dla przedsiębiorcy – co przysługuje? Czy w razie choroby przedsiębiorca ma prawo do świadczeń?

3 minut(y) czytania
Ocena Wiele osób obawia się przejścia z etatu na własną działalność, ze względu na brak możliwości skorzystania ze zwolnienia chorobowego. Sprawdź, jak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.