Aktualności

Bosch planuje nadal inwestować i rozwijać się w Polsce

1 minut(y) czytania

Niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się m.in. produkcją techniki motoryzacyjnej i przemysłowej zamierza nadal inwestować w Polsce. Prezes zarządu spółki i reprezentant Grupy Bosch w Polsce, Rafał Rudziński powiedział, że dalsza współpraca jest możliwa dzięki zaufaniu, którym koncern obdarzył nasz kraj. Według Rudzińskiego firma zamierza „rozwijać istniejące dziedziny i wprowadzać nowe”.

Dalsza działalność Boscha na rynku polskim jest w pełni uzasadniona, gdyż wyniki, mimo trwającej pandemii, są imponujące. Szczególnie dotyczy się to segmentu dóbr użytkowych związanymi z produkcją i sprzedażą sprzętu AGD oraz elektronarzędzi. Wzrost zauważalny jest także w sprzedaży systemów grzewczych ze specjalnym uwzględnieniem pomp ciepła. Ogólny przychód netto czterech przedsiębiorstw należących do Grupy Bosch w Polsce wyniósł w 2020 roku 9,8 mld zł. To o 10% więcej niż miało to miejsce w roku 2019. Rynek krajowy uzyskał 5,5 mld zł przychodu, natomiast eksport 4,3 mld zł.

Statystyki koncernu za okres pierwszych czterech miesięcy 2021 roku zdaniem Rudzińskiego napawają optymizmem. Tym bardziej, że dobre wyniki osiągnięto mimo trwających nadal trudności w branży motoryzacyjnej. Prezes zarządu podkreśla także, że nawet ewentualne straty są szybko niwelowane zyskami w innych obszarach:

„Działamy w tylu dziedzinach, że straty w jednych niwelujemy zyskami z innych. Mamy bardzo dobre wyniki na rynku konsumenckim, gorzej w sektorze przemysłowym, gdzie wiele inwestycji zostało przesuniętych w czasie”

Bosch inwestuje z wielkim rozmachem i myśli o przyszłości

Grupy Bosch nie zatrzymuje nawet trwająca pandemia co widać po ilości inwestycji w Polsce. Należy tu wspomnieć przede wszystkim o rozbudowie fabryki w Mirkowie k. Wrocławia, która została zaopatrzona w nowoczesne linie produkcyjne części układów hamulcowych do samochodów elektrycznych i hybrydowych. Inwestycja ta pochłonęła 280 mln zł. Do tego należy doliczyć wybudowane we Wrocławiu Centrum Logistyczne o powierzchni 30000 m2 z własną infrastrukturą kolejową. Bosch myśli też dalekosiężnie, stąd też działania przedsiębiorstwa na rzecz środowiska, prace nad technologiami przyszłości oraz rozwiązaniami dotyczącymi napędu wodorowego.

Cała grupa zatrudnia ok. 8 tys. osób i posiada 8 zakładów produkcyjnych, cztery ośrodki badawczo-rozwojowe oraz liczne centra logistyczne.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *