Aktualności

Bony turystyczne ważne do końca marca

1 minut(y) czytania

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska przypomina, że nadal można korzystać z programu Polski Bon Turystyczny. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku. Do tej pory ZUS wydał 1,5 mln bonów na łączną kwotę 1,3 mld zł.

Luzowanie obostrzeń oraz zbliżający się okres wakacyjny sprawia, że wzrasta zainteresowanie bonem turystycznym. Do tej pory wystawiono w sumie 1,5 mln bonów na sumę przekraczającą 1,3 mld zł. Beneficjenci do tej pory wykonali ok. 470 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 340 mln zł. Ponadto 21,4 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego zadeklarowało chęć świadczenia swoich usług w ramach bonu.

Bon turystyczny ważny do 31 marca, lecz nie można go wymienić na gotówkę

Prezes ZUS Gertruda Uścińska uspokaja, że osoby dysponujące bonem mają jeszcze dużo czasu na jego wykorzystanie, aczkolwiek podkreśliła, iż pewne procedury związane z nim są zabronione:

„Przed okresem urlopowym i wakacjami widzimy rosnące zainteresowaniem bonem. Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze”.

Rząd obecnie nie planuje wydłużenia terminu ważności bonu turystycznego. Wiele będzie zależeć ile środków pozostanie do wydania po okresie wakacyjnym o czym wspomina Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii:

„Na ten moment nie ma decyzji, by termin funkcjonowania bonu turystycznego wydłużyć ponad marzec 2022 roku. Jeżeli po wakacjach, czyli we wrześniu i październiku, okaże się, że wciąż spora grupa środków nie została wydana, to rozpoczniemy konsultacje i analizy, czy terminy nie powinny być zmieniane. Na dziś takiej decyzji jednak nie ma”.

ZUS wskazuje, że Polski Bon turystyczny cieszy się największą popularnością w województwach: małopolskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim.

Nasze propozycje
Aktualności

Elektrownia jądrowa w Polsce. KGHM podpisuje umowę, minister odpowiada ws. konkretów

1 minut(y) czytania
Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce ma zacząć działać w przeciągu kilku najbliższych lat. Pewne informacje na ten temat zdradził minister klimatu Michał…
Aktualności

ZUS dostał potężną broń. Może żądać zwrotu za nienależnie pobierane świadczenia z odsetkami nawet z 5 lat

1 minut(y) czytania
ZUS uzyskał prawo do ściągania znacznie wyższych niż dotychczas odsetek. Chodzi o osoby, które pobierają nienależne świadczenia. Zmiany w prawie weszły w…
Aktualności

Google kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2 miliardy dolarów

1 minut(y) czytania
Google zadecydowało o przeprowadzeniu zaskakującej transakcji. W samym centrum Nowego Jorku cyfrowy gigant kupi biurowiec za, bagatela, ponad 2 miliardy dolarów. Na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *