Aktualności

Bony turystyczne ważne do końca marca

1 minut(y) czytania

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska przypomina, że nadal można korzystać z programu Polski Bon Turystyczny. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku. Do tej pory ZUS wydał 1,5 mln bonów na łączną kwotę 1,3 mld zł.

Luzowanie obostrzeń oraz zbliżający się okres wakacyjny sprawia, że wzrasta zainteresowanie bonem turystycznym. Do tej pory wystawiono w sumie 1,5 mln bonów na sumę przekraczającą 1,3 mld zł. Beneficjenci do tej pory wykonali ok. 470 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 340 mln zł. Ponadto 21,4 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego zadeklarowało chęć świadczenia swoich usług w ramach bonu.

Bon turystyczny ważny do 31 marca, lecz nie można go wymienić na gotówkę

Prezes ZUS Gertruda Uścińska uspokaja, że osoby dysponujące bonem mają jeszcze dużo czasu na jego wykorzystanie, aczkolwiek podkreśliła, iż pewne procedury związane z nim są zabronione:

„Przed okresem urlopowym i wakacjami widzimy rosnące zainteresowaniem bonem. Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze”.

Rząd obecnie nie planuje wydłużenia terminu ważności bonu turystycznego. Wiele będzie zależeć ile środków pozostanie do wydania po okresie wakacyjnym o czym wspomina Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii:

„Na ten moment nie ma decyzji, by termin funkcjonowania bonu turystycznego wydłużyć ponad marzec 2022 roku. Jeżeli po wakacjach, czyli we wrześniu i październiku, okaże się, że wciąż spora grupa środków nie została wydana, to rozpoczniemy konsultacje i analizy, czy terminy nie powinny być zmieniane. Na dziś takiej decyzji jednak nie ma”.

ZUS wskazuje, że Polski Bon turystyczny cieszy się największą popularnością w województwach: małopolskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *