Marketing

W jaki sposób VPN chroni Cię w Internecie?

Każdego dnia z Internetu korzystają miliardy ludzi na całym świecie. Cyfrowa rzeczywistość jest więc na wyciągnięcie ręki, ale wraz z korzyściami, jakie oferuje, pojawiają się liczne zagrożenia. Mowa m.in. o atakach hakerów, wykradaniu danych osobowych, oszustwach, natarczywym marketingu i wielu, wielu innych frustrujących sytuacjach. Zachowanie prywatności w Internecie nie jest wcale proste, ale na szczęście istnieją skuteczne rozwiązania, które mogą pomóc tę anonimowość zachować. Wśród tego typu narzędzi jest VPN, czyli wirtualna sieć prywatna. W jaki sposób chroni ona użytkownika w Internecie? 

VPN – anonimowość i ochrona prywatności

VPN, czyli z języka angielskiego virtual private network, to nic innego jak specjalne, szyfrowane połączenie z siecią. Umożliwia ono użytkownikowi pozostanie praktycznie niewidzialnym z perspektywy innych osób. Nawet dostawca usług internetowych nie będzie wówczas w stanie magazynować danych na temat klienta i tym samym sprzedawać ich osobom trzecim. Należy bowiem wiedzieć, że tacy usługodawcy posiadają uprawnienia do sprzedaży takich informacji firmom marketingowym i nie tylko. Na domiar złego niemal każdego dnia dochodzi do cyberataków, których ofiarą padają zarówno wielkie korporacje, jak i małe przedsiębiorstwa i osoby indywidualne. VPN pomaga się przed takimi praktykami bronić. 

Wiele osób błędnie sądzi, że remedium na zagrożenia płynące z sieci będzie tryb incognito w przeglądarce. Niestety, taka funkcja pozwala jedynie na usunięcie danych przeglądania, haseł i plików cookie. Pozostawia jednak ślad po użytkowniku, przez co wciąż mnie można mówić o pełen anonimowości. VPN zmienia z kolei adres IP użytkownika, dzięki czemu nie da się go namierzyć. Co więcej, przeglądane przez niego dane są szyfrowane, więc nawet po przechwyceniu informacji na jego temat, haker nie będzie w stanie ich odczytać. 

VPN dla firm i osób indywidualnych

Z rozwiązania VPN korzystają zarówno wielkie firmy, jaki małe i średnie przedsiębiorstwa. Coraz częściej na taką inwestycje decydują się również osoby prywatne, którym zależy na bezpieczeństwie swojej rodziny w sieci. Już teraz pobierz VPN, który diametralnie wpłynie na Twój komfort korzystania z Internetu. 

Warto tutaj dodać, że nawet roboty głosowe, jak Google Assistant mogą przechowywać informacje na temat komend, jakie wydaje użytkownik. Podobna sytuacja dzieje się podczas korzystania ze smart TV oraz mobilnych urządzeń jak tablety czy smartfony. W cyfrowym świecie trudno zachować prywatność i o ile większość zbieranych danych wykorzystywanych jest w celach marketingowych, to zdarzają się również sytuacje skrajnie niebezpieczne, jak wycieki numerów kart kredytowych czy haseł do kont bankowych. Dzięki VPN zyskujesz pewność, że Twoje dane są bezpieczne.

Bezpieczeństwo w sieci jest też kluczowe z perspektywy firm, które przesyłają między pracownikami różne wrażliwe dane – umowy, dokumentację, tajemnice firmowe. I o tyle, o ile podczas zwykłej pracy biurowej szansa na taki wyciek jest raczej minimalna, to już przy zatrudnianiu osób na zasadzie pracy zdalnej ryzyko diametralnie rośnie. Wówczas najlepiej zainwestować w sprawdzony VPN, który szyfruje korespondencje i dopuści do połączeń internetowych wyłącznie autoryzowane osoby. 

Podsumowanie

VPN chroni nie tylko przed internetowymi oszustami, ale również zapewnia pełną anonimowość w sieci. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu można obejść blokady i cenzurę w wielu krajach na świecie, aby zyskać dostęp do interesujących treści. Wybór narzędzia VPN powinien być podyktowany przede wszystkim funkcjami, jakie oferuje i tym, na jakich urządzeniach możemy go wdrożyć. 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: