Co dają studia podyplomowe o kierunku MBA?

MBA studia podyplomowe (Master of Business Administration) to specjalny program nauczania, dający możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu zarządzania i biznesu.  Studia MBA koncentrują się na rozwijaniu umiejętności menedżerskich, takich jak przywództwo, planowanie strategiczne, finanse, marketing i zarządzanie zasobami ludzkimi.

Kto decyduje się na studia MBA? Są szczególnie popularne wśród osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności i wiedzę, by awansować w swojej karierze lub przeskoczyć na wyższy poziom zarządzania. Po ukończeniu studiów słuchacze otrzymują świadectwo potwierdzające nowe kompetencje. Będzie ono bardzo pomocne w rozwoju kariery zawodowej. 

Studia podyplomowe MBA – opis programu 

Program studiów podyplomowych na kierunku MBA skupia się na przekazaniu wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania, finansów, marketingu, prawa, rachunkowości, psychologii, mentoringu, negocjacji, mediacji, komunikacji, a także etyki.

W odróżnieniu od studiów licencjackich lub pełnych magisterskich podyplomówki trwają krócej, bo zaledwie od kilku miesięcy do ok. 2 lat. Kierunek MBA online rozłożony jest na 2 semestry, więc w zaledwie rok można uzyskać nowe umiejętności.

Realizacja programu na kierunku MBA przebiega online w systemie e-learningowym. Słuchacze uzyskują dostęp do specjalnej platformy, na której znajdują się materiały, zadania oraz ćwiczenia i realizują je we własnym zakresie. Taka forma nauczania daje szanse studiowania tym, którzy łączą pracę zawodową z nauką. Docenią ją również osoby często przebywające w podróży bądź napotykające inne przeszkody do nauki stacjonarnej. Studia online są rewelacyjnym rozwiązaniem. 

Kto powinien rozważyć studia MBA?

Kierunek MBA w ramach studiów podyplomowych przeznaczony jest dla osób, które mają już pewne doświadczenie zawodowe, ale chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania biznesem. Często decydują się na nie managerowie, liderzy, kierownicy, właściciele firm lub osoby chcące założyć własną działalność. Będą także odpowiednie dla przyszłych coachów, mentorów lub psychologów biznesu. 

Managerskie studia podyplomowe mogą okazać się przepustką do dalszej kariery dla specjalistów w danej dziedzinie, którzy planują wejść na drogę zarządzania.

Gdzie zapisać się na studia podyplomowe MBA?

Jedną z polecanych uczelni jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która oferuje studia podyplomowe online. Zapisy na kierunek MBA odbywaja się przez Internet. Wystarczy wybrać jedną z trzech opcji płatności za studia i założyć konto słuchacza. Do końca I semestru należy dołączyć do niego dyplom potwierdzający ukończenie studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich.

Archiwum: maj 2023