Płynny przepływ danych to obecnie podstawa funkcjonowania firm. Ilość wykorzystywanych aplikacji oraz urządzeń sprawia, że zmniejsza się przepustowość przepływu danych. Ponadto firmy często mają oddziały oddalone od głównej siedziby lub pracowników zatrudnionych w formie zdalnej. Sprawne działanie wymaga skorelowania pracy wszystkich elementów wraz z firmowymi centrami danych.
Wykorzystywane przez lata sieci rozległe WAN mają swoje ograniczenia. Wymagają przesyłania informacji przez własne centrum danych. Wpływa to często negatywnie na jakość pracy i spowalnia ją. Dodatkowo zwiększa koszty utrzymania sieci. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa danych, natomiast jednocześnie wpływa na wydajność.
Klienci coraz częściej korzystają z infrastruktury LaaS lub z usług np. w chmurach obliczeniowych, a to dodatkowe elementy, które obciążają sieć rozległą. Rozwiązanie SD-WAN pozwala zwiększyć wydajność posiadanych przez firmę aplikacji, a co najważniejsze, pozwala nadzorować przepływ danych, nadawać im priorytety co zmniejsza ryzyko przestoju.
Network Function Virtualization – sieć zwirtualizowana
Firmy, które intensywnie się rozwijają, poszukują coraz lepszych rozwiązań systemowych. Stawiają na zmniejszenie obciążania centrum danych, większą kontrolę nad pracą aplikacji co daje
w efekcie lepsze wykorzystanie przesyłu danych. NFV pozwala zastosować aplikacje dedykowane danej usłudze. Tym samym odchodzi się od instalowania dodatkowych rozwiązań sprzętowych.
Wdrożenie aplikacji na serwerach fizycznych lub wirtualnych automatyzuje wymianę informacji oraz pozwala połączyć różne usługi sieciowe. Ważną cechą SD-WAN jest fakt, że wszelkie konfiguracje wprowadzane są automatycznie. Jest to kolejny element zwiększający efektywność pracy i odciążający zatrudnianych inżynierów.
SD-WAN, optymalne wykorzystanie infrastruktury
Stosowanie sieci SD-WAN ma na celu zwiększenie płynności przepływu informacji oraz zwiększenie bezpieczeństwa sieci firmy. Jest to możliwe dzięki zwirtualizowanym narzędziom, odciążeniu firmowego centrum danych i sprawnym zintegrowaniu rozwiązań chmury prywatnej
i publicznej. Daje możliwość nadzorowania sieci i wprowadzania zmian w trybie natychmiastowym.
Wykorzystanie SD-WAN od Orange Polska pozwala zwiększyć bezpieczeństwo, zminimalizować koszty. Współtworząc ten system z firmami Cisco i Nokia, Orange zapewnia komfort pracy dzięki stabilnemu przepływowi informacji.
Routery SDWAN Edge pomagają nadzorować dostępne ścieżki przesyłu danych, w sytuacjach przeciążenia przekierowują ruch na inną dostępną ścieżkę. Nadzór nad działaniem systemu może przejąć operator (Orange Polska) lub administratorzy klienta. Wybór zależy od firmy, która może korzystać z usługi w ramach abonamentu. Jeśli klient decyduje się na własną obsługę, w każdej chwili może dokonać zakupu pakietu pomocowego od Orange.
Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/siec-i-transmisja/siec-rozlegla-sdwan/.
- Jaki powinien być telefon dla biznesu?
- Internet mobilny dla dużych firm – komfort niezakłóconej pracy poza biurem
- Jak przygotować przesyłkę wielkogabarytową? Oto co musisz wiedzieć!
- InPost jako partner logistyczny dla Twojego biznesu
- Jak budowanie rozpoznawalności w Internecie pomaga się rozwijać i pokonywać przeszkody w trudnych czasach