Aktualności

Rolnicy z kwotą wolną od podatku na poziomie 100 tys. zł od 2022 roku

1 minut(y) czytania

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim (woj. wielkopolskie) zapowiedział, że od przyszłego roku rolnicy sprzedający swoje towary do 100 tys. zł będą zwolnieni z podatku dochodowego. Deklaracja wynika z założeń Polskiego Ładu, który według szefa rządu zawiera wiele rozwiązań sprzyjających rolnikom.

Prezes Rady Ministrów podkreśla, że Rządowy Fundusz Polski Ład ma wiele korzystnych zapisów, które będą przemawiać za rolnikami. Jednym z takich zapisów dotyczy wysokości kwoty wolnej od podatku. Od 2022 r. będzie ona wynosić 100 tys. zł:

„Pierwsza kwestia to Rolniczy Handel Detaliczny. Zwiększamy w ramach Polskiego Ładu możliwości dla rolników, żeby mogli sprzedawać produkty na terenie całej Polski do 100 tys. zł bez opodatkowania” – powiedział Mateusz Morawiecki, który kontynuuje:

„Walczymy o skrócenie drogi od pola do stołu – po to żeby zysk dla polskiego rolnika był największy. O to walczymy także na polu międzynarodowym” – zakończył premier.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nowe regulacje mają na celu podniesienie efektywności polskiego rolnictwa, które w przyszłości ma dominować w Europie. Dodatkowo premier podkreślił, że rozwiązania zaproponowane przez rząd w Polskim Ładzie przyczynią się do poprawy jakości zarówno rolników jak i wszystkich Polaków.

Nasze propozycje
Aktualności

Zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej sklepów omija restrykcje. PIS przygotował projekt nowelizacji, KO i Porozumienie stawia weto

1 minut(y) czytania
W 2021 r. tylko przez siedem niedziel zrobimy zakupy. Tak przynajmniej przewiduje prawo, które omija coraz większa liczba sklepów. Wszystko to za sprawą luk w regulacjach. Przedsiębiorcy skutecznie obchodzą przepisy, co spowodowało, że PIS przygotował projekt nowelizacji ustawy, która „uszczelnieni zakaz”.
Aktualności

Jak długo firmy będą odczuwać skutki pandemii? Deloitte opublikował rezultaty badań

1 minut(y) czytania
Firma doradcza Deloitte między 21 stycznia a 9 marca br. przepytała ponad 2,7 tys. osób z całego świata, reprezentujących średnie przedsiębiorstwa, na temat wpływu Covid-19 na działalność ich firm. Większość ankietowanych jest zdania, że skutki pandemii będą odczuwalne od roku do nawet trzech lat.
Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania
Rada Ministrów planuje w III kwartale br. zatwierdzić projekt nowelizacji ustawy zakładający pomoc firmom, które szczególnie mocno odczuły skutki pandemii Covid-19. Regulacje przewidują wsparcie w formie świadczenia postojowego lub zwolnienie z opłat w okresie od 1 do 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *