Aktualności

Mateusz Morawiecki: Polska tworzy idealne warunki dla amerykańskich inwestorów

1 minut(y) czytania

Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki PepsiCo w Świętem (woj. dolnośląskie) powiedział, że Polska cieszy się zaufaniem amerykańskich inwestorów. Premier RP stwierdził, że nasz kraj tworzy idealne warunki do inwestowania zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych inwestorów.

Mateusz Morawiecki: „Inwestuj z głową, wybierz Polskę”

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że wybudowanie fabryki stworzy kolejne miejsca pracy co jest dobrą wiadomością dla polskich rolników, producentów i kooperantów. Ponadto Mateusz Morawiecki zareklamował Polskę jako kraj idealny do inwestowania:

„Inwestuj z głową, wybierz Polskę – najlepsze miejsce do inwestowania na całym świecie. O czym przekonują się inwestorzy polscy, amerykańscy i inwestorzy z całego świata” – oświadczył premier.

Mateusz Morawiecki stara się ocieplić Polskę w oczach amerykańskich inwestorów

Premier utwierdza w przekonaniu, że Polska nadal cieszy się zaufaniem amerykańskich inwestorów. W ostatnich tygodniach taka narracja była poddawana wątpliwościom z powodu przegłosowanej przez Sejm nowelizacji ustawy medialnej i koncesji dla TVN24. W efekcie nowe regulacje wyrzuciłyby z polskiego rynku amerykańską firmę Discovery, która jest właścicielem TVN24 „największego w kraju niezależnego kanału informacyjnego”.

Warto przypomnieć, że Discovery w związku z naruszeniem bilateralnej umowy inwestycyjnej pomiędzy Polską i USA podejmie działania prawne. Przedsiębiorstwo w wystosowanym komunikacie ma nadzieję, że na pozytywne rozwiązanie sprawy.

Nasze propozycje
Aktualności

Elektrownia jądrowa w Polsce. KGHM podpisuje umowę, minister odpowiada ws. konkretów

1 minut(y) czytania
Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce ma zacząć działać w przeciągu kilku najbliższych lat. Pewne informacje na ten temat zdradził minister klimatu Michał…
Aktualności

ZUS dostał potężną broń. Może żądać zwrotu za nienależnie pobierane świadczenia z odsetkami nawet z 5 lat

1 minut(y) czytania
ZUS uzyskał prawo do ściągania znacznie wyższych niż dotychczas odsetek. Chodzi o osoby, które pobierają nienależne świadczenia. Zmiany w prawie weszły w…
Aktualności

Google kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2 miliardy dolarów

1 minut(y) czytania
Google zadecydowało o przeprowadzeniu zaskakującej transakcji. W samym centrum Nowego Jorku cyfrowy gigant kupi biurowiec za, bagatela, ponad 2 miliardy dolarów. Na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *