Aktualności

Przedsiębiorcy mogą liczyć nawet do 30 tys. zł wsparcia na wyposażenie biura.

1 minut(y) czytania

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o kolejne środki. Tym razem mowa tu o powiatowych urzędach pracy, które zapewniają dofinansowanie w wysokości do 30 tys. zł. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na wyposażenie biura. Niektóre przedsiębiorstwa muszą jednak obejść się smakiem, ponieważ nie każdy PUP przewiduje takie wsparcie.

Projekt jest realizowany we współpracy z PUP. Wnioski mogą być składane przez przedsiębiorców już teraz, jednak muszą spełnić kilka warunków. Przede wszystkim adres danej placówki PUP musi być właściwy dla miejsca siedziby bądź działalności firmy. Ponadto program obejmuje wyłącznie osoby bezrobotne, które wcześniej były zarejestrowane w odpowiednim urzędzie. Pojedynczo można otrzymać nawet 30 tys. zł na wyposażenie stanowiska pracy lub jego doposażenie.

Jak wygląda cały proces w praktyce

Istotną kwestią jest fakt, że wsparcie jest w formie refundacji. To oznacza, że przedsiębiorca musi najpierw samodzielnie pokryć koszty, aby następnie otrzymać potencjalny zwrot pieniędzy. Jak to wygląda w praktyce? Na początku firma finansuje koszty związanie z wyposażeniem stanowiska pracy. Ten warunek należy koniecznie spełnić aby móc wypełnić odpowiedni wniosek. Następnie trzeba udać się do PUP w celu ustalenia szczegółów. Jeśli cały proceder przebiegł prawidłowo, wówczas można zatrudnić skierowaną osobę bezrobotną.

Kto może ubiegać się o wsparcie

Oprócz przedsiębiorców o refundację mogą ubiegać się także: niepubliczne przedszkola, niepubliczne szkoły, osoby fizyczne, prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej będące posiadaczem gospodarstwa rolnego.

Nasze propozycje
Aktualności

Zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej sklepów omija restrykcje. PIS przygotował projekt nowelizacji, KO i Porozumienie stawia weto

1 minut(y) czytania
W 2021 r. tylko przez siedem niedziel zrobimy zakupy. Tak przynajmniej przewiduje prawo, które omija coraz większa liczba sklepów. Wszystko to za sprawą luk w regulacjach. Przedsiębiorcy skutecznie obchodzą przepisy, co spowodowało, że PIS przygotował projekt nowelizacji ustawy, która „uszczelnieni zakaz”.
Aktualności

Jak długo firmy będą odczuwać skutki pandemii? Deloitte opublikował rezultaty badań

1 minut(y) czytania
Firma doradcza Deloitte między 21 stycznia a 9 marca br. przepytała ponad 2,7 tys. osób z całego świata, reprezentujących średnie przedsiębiorstwa, na temat wpływu Covid-19 na działalność ich firm. Większość ankietowanych jest zdania, że skutki pandemii będą odczuwalne od roku do nawet trzech lat.
Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania
Rada Ministrów planuje w III kwartale br. zatwierdzić projekt nowelizacji ustawy zakładający pomoc firmom, które szczególnie mocno odczuły skutki pandemii Covid-19. Regulacje przewidują wsparcie w formie świadczenia postojowego lub zwolnienie z opłat w okresie od 1 do 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *