Aktualności

Ponowny wyciek danych z platformy Linkedln. Mowa o ponad 700 milionach kont użytkowników

1 minut(y) czytania

Z popularnego serwisu Linkedln ponownie wyciekły dane użytkowników. 22 czerwca na jednym z hakerskich forów zaoferowano sprzedaż ponad 700 milionów danych osób zarejestrowanych na tej platformie społecznościowej. To druga podobna wpadka tej strony. W kwietniu do sprzedaży na czarnym rynku trafiły dane 500 milionów konsumentów.

Konkretnie mówi się o liczbie 756 mln kont, co stanowi dane aż 92% użytkowników. Próbki opublikowano w serwisie Privacy Sharks. Wyciek dotyczy takich informacji jak: adresy e-mail, imiona i nazwiska, numery telefonów, adresy zamieszkania, dane geolokalizacyjne, nazwy użytkowników LinkedIn i URL profilu, dane o życiu osobistym i pracy oraz płeć i konta w innych mediach społecznościowych. Według analizy przeprowadzonej przez Restore Privacy, przedstawione wiadomości są autentyczne i aktualne, ponieważ pochodzą z lat 2020–2021.

Stanowisko Linkedln w sprawie wycieku danych

Firma natychmiast odniosła się do całej sprawy. Linkedln deklaruje analizę całej sytuacji i zapewnia, że ze wstępnych badań wynika, iż nie doszło do żadnego naruszenia danych w samej platformie i nie pozyskano żadnych prywatnych danych użytkowników. Linkedln twierdzi, że serwis stał się ofiarą tzw. „scrapingu”, czyli zebrania powszechnie dostępnych danych. Mowa tu o informacjach, których użytkownicy sami zgodzili się upublicznić na swoich profilach. Ponadto platforma sugeruje, że wcale nie doszło do wycieku, a personalia zostały pozyskane z innych źródeł.

Wiarygodność i systemy bezpieczeństwa Linkedln ponownie zostały mocno zakwestionowane. Do podobnej sytuacji doszło w kwietniu, kiedy to wyciekły dane ponad 500 milionów użytkowników portalu.

Nasze propozycje
Aktualności

Zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej sklepów omija restrykcje. PIS przygotował projekt nowelizacji, KO i Porozumienie stawia weto

1 minut(y) czytania
W 2021 r. tylko przez siedem niedziel zrobimy zakupy. Tak przynajmniej przewiduje prawo, które omija coraz większa liczba sklepów. Wszystko to za sprawą luk w regulacjach. Przedsiębiorcy skutecznie obchodzą przepisy, co spowodowało, że PIS przygotował projekt nowelizacji ustawy, która „uszczelnieni zakaz”.
Aktualności

Jak długo firmy będą odczuwać skutki pandemii? Deloitte opublikował rezultaty badań

1 minut(y) czytania
Firma doradcza Deloitte między 21 stycznia a 9 marca br. przepytała ponad 2,7 tys. osób z całego świata, reprezentujących średnie przedsiębiorstwa, na temat wpływu Covid-19 na działalność ich firm. Większość ankietowanych jest zdania, że skutki pandemii będą odczuwalne od roku do nawet trzech lat.
Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania
Rada Ministrów planuje w III kwartale br. zatwierdzić projekt nowelizacji ustawy zakładający pomoc firmom, które szczególnie mocno odczuły skutki pandemii Covid-19. Regulacje przewidują wsparcie w formie świadczenia postojowego lub zwolnienie z opłat w okresie od 1 do 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *