Podania

Podanie o staż


Ocena

Dopiero ukończyłeś szkołę i poszukujesz pierwszego doświadczenia w zawodzie? Nie chcesz całkowicie rezygnować z wynagrodzenia, udając się na bezpłatne praktyki? Złóż podanie o staż do wybranych firm i rozpocznij swoją karierę!

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Staż jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują pierwszego doświadczenia zawodowego, np. po ukończeniu studiów lub w trakcie edukacji w szkole wyższej. Podczas ubiegania się o przyjęcie na staż, warto przygotować odpowiednią dokumentację. W tym przypadku niezbędnym minimum jest podanie o staż w odpowiedniej formie urzędowej. Jako załącznik do dokumentu zawsze dołącz swoje CV – nawet jeśli jest krótkie. Wystarczy, że pobierzesz darmowy wzór wniosku o staż, a dopełnienie formalności na etapie aplikowania nie będzie problemem.

Podanie o staż – jak napisać wniosek?

Podanie o staż możesz łatwo stworzyć na podstawie gotowego wzoru do pobrania. Pamiętaj jednak o kilku istotnych zasadach w tej kwestii. Dobrze skonstruowany wniosek to taki, gdzie:

  • używasz zwrotów grzecznościowych do pracodawcy;
  • odwołujesz się bezpośrednio do konkretnej oferty stażu;
  • informujesz o swoich osiągnięciach i edukacji;
  • przekazujesz informacje o swoich cechach osobowości i umiejętnościach;
  • informujesz o odbytych już praktykach.

Uzupełniony wniosek zawsze podpisz swoim czytelnym podpisem oraz umieść krótką informację z prośbą o pozytywne rozpatrzenie podania o staż wraz z możliwie szybką odpowiedzią. Gotowe podanie prześlij na skrzynkę e-mail pracodawcy w formacie PDF (razem z CV) lub wyślij listem poleconym na adres korespondencyjny przedsiębiorstwa.

Podanie o staż – wzór

Chcesz ubiegać się o staż? W takim razie pobierz gotowy wzór podania o staż w dowolnej firmie i uzupełnij go swoimi danymi.

Pobierz wzór w .pdf
X
ikona pdf
Pobierz wzór w .docx
X
ikona doc

Zobacz też:
Iwona Ziołowska
20 Artykuł(y)

o autorze
Specjalistka do spraw kadr i płac, która interesuje się także kwestiami związanymi z Human Resources. Ceni sobie pracę z ludźmi i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem oraz wiedzą. Po pracy lubi relaks na łonie natury, zwłaszcza spacery ze swoim labradorem Neo.
Artykuły
Nasze propozycje
Podania

Podanie o przyjęcie do służby w policji

Podania

Podanie o praktyki

Podania

Podanie o przedłużenie umowy o pracę i nie tylko – pobierz wzór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *