Placówki pocztowe na terenie dużych i małych miast oraz wsi w Polsce działają w oparciu o zróżnicowane harmonogramy godzin otwarcia. Czas, w którym otwarte są placówki pocztowe zależy przede wszystkim od natężenia ruchu klientów w konkretnych godzinach. Sprawdź, Poczta Polska godziny otwarcia Sylwester 2022! Informacje poniżej.

Jak pracuje Poczta Polska w Sylwestra 2022?

Poczta Polska godziny otwarcia Sylwester? W dni świąteczne nie jest czynna. W dni, które nie są ustawowo wolne od pracy jednak cechuje je wyjątkowość jak w przypadku ostatniego dnia roku placówki Poczty Polskiej czynne są krócej niż zwykle. W 2022 roku Sylwester przypada w sobotę, dlatego standardowo w tym dniu placówki pocztowe byłyby czynne krócej. W Sylwestra nadasz i odbierzesz przesyłkę maksymalnie do 14.00. 

Do której jest czynna Poczta Polska w Sylwestra 2022?

Placówki pocztowe, pracujące w tradycyjnym systemie otwarcia w Sylwestra będą czynne maksymalnie do 14.00. Poczta Polska i jej punkty, otwarte w galeriach handlowych oraz placówki całodobowe będą czynne w Sylwestra maksymalnie do godziny 18.00. Każda placówka może mieć indywidualnie ustalone godziny pracy w Sylwestra, dlatego warto sprawdzić je przed odwiedzeniem punktu. W wyjątkowych przypadkach, dotyczących najmniejszych placówek Poczty Polskiej w sobotę, 31.12.2022 placówki mogą być nieczynne. Przed chęcią skorzystania warto sprawdzić godziny otwarcia konkretnego punktu. 

Fot. Główne: Przemysław Czopor via Wikipedia, CC BY 3.0

Archiwum: grudzień 2022
Poczta Polska godziny otwarcia Sylwester