Boże Ciało przypada w 2023 roku w czwartek 8 czerwca. Wiele osób postanowiło skorzystać z okazji i zaplanować dłuższy weekend. Warto pamiętać, że w świąteczny dzień obowiązuje zakaz handlu, dlatego galerie, a wraz z nimi wszystkie duże sklepy jak Kaufland, Lidl, Biedronka będą nieczynne. W tym dniu nie zrobimy w nich zakupów. Zanim zatem udamy się na wydłużone wolne, musimy pamiętać o zrobieniu zapasów. Zakupy przed Bożym Ciałem to najlepszy pomysł.

Sklepy otwarte w Boże Ciało 2023 

Zbliża się kolejny wolny, świąteczny dzień, czyli Boże Ciało 2023. Czy sklepy są otwarte w tym czasie? Spóźnialscy będą mogli kupić brakujące produkty w sklepach sieci Żabka, Carrefour Express, czy Delikatesy Centrum. To sklepy franczyzowe, w których za ladą stanie właściciel. Podobne zasady obowiązują w małych osiedlowych sklepikach. Jeśli w tym dniu właściciel zechce samodzielnie poprowadzić biznes, otworzy swoje podwoje dla klientów.

Godziny otwarcia sklepów mogą być jednak inne niż zazwyczaj, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy dany punkt będzie otwarty i w jakich godzinach. Takie informacje mogą być dostępne na stronach internetowych sklepów oraz w poszczególnych punktach.

Co jeszcze będzie otwarte w Boże Ciało?

Jak w przypadku większości świąt, tak i w Boże Ciało pilne zakupy można zrobić w sklepach na stacjach benzynowych. Otwarte będą również wybrane apteki, kwiaciarnie, czy stoiska przy cmentarzach. 

W Boże Ciało chętni będą mogli skorzystać z ofert kawiarni, restauracji i pubów, a także kin, czy teatrów. W długi weekend można odpocząć wybierając się na obiad, czy seans filmowy. 

Jeśli planujesz większe zakupy na długi weekend, warto o nich pomyśleć przed czwartkiem. Wiele sklepów planuje dłuższe godziny pracy w środę, by umożliwić klientom zrobienie zaopatrzenia. Warto też pamiętać, że już w piątek sklepy otworzą się ponownie, zapraszając wszystkich potrzebujących.

Archiwum: czerwiec 2023
Sklepy otwarte w Boże Ciało