Godziny otwarcia

Godziny otwarcia sklepów w Sylwestra 2022

Koniec roku to zawsze intensywny czas ze względu na okres świąteczny i przygotowania do pożegnania Starego Roku. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu w tych dniach nie należy odkładać zakupów na ostatnią chwilę. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem i potrzebujemy zrobić zakupy „na szybko”. Jak pracują sklepy w tych dniach? Sprawdź godziny otwarcia sklepów w Sylwestra 2022.

Jak pracują sklepy w Sylwestra 2022?

Jak pracują sklepy w Sylwestra 2022
Fot. Jan M via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Sylwester to wyjątkowy dzień, w którym żegnamy się ze Starym Rokiem. Jednak należy pamiętać, że 31 grudnia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego większość sklepów funkcjonuje – jednak w skróconych godzinach otwarcia. Sylwester 2022 przypada w sobotę, dlatego wiele osób, będących klientami sklepów nie musi zajmować się obowiązkami zawodowymi i ma wolne. W związku z tym można się spodziewać większego oblężenia w sklepach niż zazwyczaj. Planujesz zrobić ostatnie zakupy spożywcze przed Nowym Rokiem? Może poszukujesz kreacji sylwestrowej lub prezentów noworocznych na ostatnią chwilę? Pamiętaj, że pracownicy placówek handlowych też chcą mieć czas na sylwestrowe przygotowania i spędzić wyjątkowo ten wieczór, więc jeżeli przyjdziesz za późno, możesz odbić się o drzwi. Sprawdź w jakich godzinach pracują sklepy w sylwestrowy dzień!

Do której otwarte są sklepy w Sylwestra 2022?

Do której otwarte są sklepy w Sylwestra 2022
Fot. Leinad via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

W większości sklepów w dzień sylwestrowy będą obowiązywały skrócone godziny otwarcia. Jeżeli planujesz zakup kreacji sylwestrowej czy dodatków, lepiej zaplanuj to na wcześniejsze dni. Zazwyczaj butiki i sklepy odzieżowe otwarte są do godziny 13.00, jednak nie jest to reguła- wszystko zależy od właściciela. W przypadku sklepów znajdujących się w większych galeriach handlowych godziny otwarcia są zazwyczaj dłuższe. Większość galerii handlowych otwiera się o godzinie 9.00 a zamyka o 15.00. Niektóre z nich pracują do godziny 16.00, a nieliczne do godziny 17.00. Konkretnych informacji należy szukać na oficjalnych stronach centrów handlowych. Nieco dłużej można zrobić zakupy spożywcze w dyskontach, supermarketach i hipermarketach, które w większości działają do godziny 18.00 lub nawet 19.00. Większość popularnych sieci podała już w oficjalnych komunikatach godziny otwarcia sklepów w Sylwestra 2022:

  • E.Leclerc do godziny 18.00
  • hipermarkety i supermarkety Carrefour do godziny 18.00
  • Biedronka do godziny 19.00
  • Aldi do godziny 18.00
  • Kaufland do godziny 18.00
  • Lidl do godziny 19.00
  • Dino do godziny 18.00
  • Netto do godziny 18.00
  • POLOmarket do godziny 18.00
  • Auchan do godziny 19.00
Godziny otwarcia sklepów w Sylwestra 2022 auchan
Fot. Henryk Borawski via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Jeżeli chodzi o godziny pracy w sieciach OdiDo, Freshmaret, Żabka, czy Carrefour Express- zależą one od poszczególnych właścicieli i mogą pozostać wydłużone. Należy pamiętać, że w Nowy Rok w Polsce obowiązuje zakaz handlu, dlatego większość sklepów tego dnia będzie zamknięta. Może to nie dotyczyć  małych osiedlowych sklepików oraz Żabek, które pod pewnymi warunkami mogą zostać otwarte. 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: