Aktualności

Kolejny lockdown w Polsce? Prezes PIG domaga się jasnej deklaracji od Rządu RP

1 minut(y) czytania

Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, Hanna Mojsiuk domaga się jasnej deklaracji od Rządu RP dotyczącej braku wprowadzenia kolejnego lockdownu w okresie jesienno-zimowym. Szefowa PIG swój postulat argumentuje tym, że wielu przedsiębiorców nie przetrwa kolejnych obostrzeń.

„Oczekujemy od Rządu RP jasnego i czytelnego sygnału: lockdownu więcej nie będzie. Wiemy, że epidemia może być dynamiczna, ale lockdown to jest gospodarcze zło. Nie widzimy możliwości przetrwania kolejnych obostrzeń” – tak w kierunku rządu RP zwróciła się prezes PIG, Hanna Mojsiuk. Przedsiębiorcy należący do organizacji z niepokojem patrzą w przyszłość, gdyż coraz głośniej mówi się o odmianie Delta, która może przyczynić się do kolejnego lockdownu po wakacjach. Zdaniem Mojsiuk kolejne obostrzenia doprowadzą do ponownych problemów natury finansowej i ekonomicznej oraz poważnie podważyłyby zaufanie do instytucji publicznych i rządowych, które zachęcają przedsiębiorców do poświęceń i do promocji szczepień.

Mojsiuk: „lockdown to złe rozwiązanie”

Apel wystosowany przez Hannę Mojsiuk jest spowodowany wypowiedziami polityków, którzy nie wykluczają, że kolejny lockdown jest prawdopodobny. Przyczyną są kolejne warianty koronawirusa, które spowodowały ponowne obostrzenia w poszczególnych państwach. Inne z kolei nie chcą powrotu zakazów. Tak jest chociażby w przypadku Grecji. Mimo twardego stanowiska, szefowa PIG nie bagatelizuje pandemii, aczkolwiek zaznacza, że kolejne obostrzenia nie są rozwiązaniem:

„Zdajemy sobie sprawę, że koronawirus może ewoluować i stawać się bardziej niebezpieczny. Nie zmienia to faktu, że uważamy, że lockdown to złe rozwiązanie. Przedsiębiorcy stracą wiarę w to, że ich zaangażowanie np. w promocję szczepień miało sens” – dodaje Prezes Mojsiuk.

Nasze propozycje
Aktualności

Zakaz handlu w niedziele. Coraz więcej sklepów omija restrykcje. PIS przygotował projekt nowelizacji, KO i Porozumienie stawia weto

1 minut(y) czytania
W 2021 r. tylko przez siedem niedziel zrobimy zakupy. Tak przynajmniej przewiduje prawo, które omija coraz większa liczba sklepów. Wszystko to za sprawą luk w regulacjach. Przedsiębiorcy skutecznie obchodzą przepisy, co spowodowało, że PIS przygotował projekt nowelizacji ustawy, która „uszczelnieni zakaz”.
Aktualności

Jak długo firmy będą odczuwać skutki pandemii? Deloitte opublikował rezultaty badań

1 minut(y) czytania
Firma doradcza Deloitte między 21 stycznia a 9 marca br. przepytała ponad 2,7 tys. osób z całego świata, reprezentujących średnie przedsiębiorstwa, na temat wpływu Covid-19 na działalność ich firm. Większość ankietowanych jest zdania, że skutki pandemii będą odczuwalne od roku do nawet trzech lat.
Aktualności

Rząd udzieli pomocy branżom, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa

1 minut(y) czytania
Rada Ministrów planuje w III kwartale br. zatwierdzić projekt nowelizacji ustawy zakładający pomoc firmom, które szczególnie mocno odczuły skutki pandemii Covid-19. Regulacje przewidują wsparcie w formie świadczenia postojowego lub zwolnienie z opłat w okresie od 1 do 31 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *