Głównym sposobem pasywnego inwestowania na rynku kryptowalut i główną alternatywą dla miningu jest staking. Proces ten wygląda następująco: użytkownik przechowuje swoje środki w portfelu kryptowalutowym w celu obsługi wszystkich transakcji na blockchainie. Zasadniczo polega to na zablokowaniu określonej ilości kryptowaluty w portfelu w celu uzyskania nagród. W większości przypadków proces ten opiera się na uczestnictwie użytkowników w transakcjach blockchain przy użyciu osobistego portfela kryptowalut. Koncepcja stakingu jest bezpośrednio związana z algorytmem konsensusu Proof of Stake, który jest wykorzystywany w wielu blockchainach i obejmuje bezpośredni udział posiadaczy waluty w rozwoju projektu i różnego rodzaju głosowaniach. Krótko mówiąc, staking to świetna okazja do uzyskania określonego procentu pasywnego dochodu z posiadanych aktywów. W tym artykule postaramy się szczegółowo zrozumieć proces stakingu i odpowiedzieć na pytanie: jakich platform należy używać do stakingu?

Staking: charakterystyka ogólna

Na początek musimy szczegółowo scharakteryzować proces wyszukiwania giełd do stakingu, a także podkreślić parametry, dzięki którym użytkownik może łatwo filtrować wszystkie dostępne oferty na rynku i dostosować je do siebie. Przede wszystkim należy pamiętać o prostej zasadzie – wszelkie ryzyko związane z tym i każdym innym rodzajem zarabiania na kryptowalutach użytkownik bierze na siebie i indywidualnie odpowiada za potencjalną utratę swoich oszczędności. Po drugie, warto obiektywnie rozważyć wszystkie dostępne możliwości. Faktem jest, że mówiąc o stakingu, większość początkujących użytkowników myśli najpierw o Ethereum, ale w rzeczywistości wykorzystywany zasób kryptograficzny nie musi nawet działać na mechanizmie PoS. Wiele mniej znanych projektów często oferuje wyższy procent dochodu, a zasada trendu nie zawsze jest tutaj istotna. Konkretne usługi stron trzecich, a także alternatywne protokoły są potencjalnie obiecującymi rozwiązaniami do inwestowania oszczędności. Podejmowanie ryzyka prowadzi do ogólnej niestabilności, więc aby zminimalizować ryzyko utraty inwestycji, staraj się wybierać scentralizowane platformy o przejrzystej historii i dobrym poziomie ogólnego bezpieczeństwa. Staking nie jest atrakcyjnym narzędziem dla wszystkich inwestorów, ponieważ w wielu krajach platformy nie zapewniają monet do tego procesu zarabiania. Dotyczy to na przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie rząd i Federalna Komisja Papierów Wartościowych wprowadziły pewne zmiany, które następnie wyparły dużą liczbę obiecujących produktów. Warto zauważyć, że bezpieczeństwo w tej kwestii odgrywa ważną rolę, a użytkownik powinien wziąć to pod uwagę przy wyborze platformy. Należy szukać projektów, które oferują najbardziej podstawowe środki bezpieczeństwa dla oszczędności, takie jak: uwierzytelnianie dwuskładnikowe, przechowywanie w zimnym portfelu i szyfrowanie, kompetentna obsługa techniczna, możliwość powiązania transakcji z zaufanymi adresami IP. Regulowalność i rozwój giełdy w dziedzinie prawa będzie dodatkowym znakiem jakości i motywatorem do preferencji. Gwarantuje to, że wybrany produkt jest zgodny ze wszystkimi normami, przepisami i zasadami. Gdy już zabezpieczysz swoje oszczędności, zwróć uwagę na specjalne bonusy, które platforma może Ci zapewnić. Bardzo często, ze względu na konkurencję, giełdy będą miały różne struktury nagród dla użytkowników, które często są powiązane z dostępem do narzędzi handlowych lub zasobów edukacyjnych. Subiektywne ustalenie priorytetów może być dla Ciebie decydującym czynnikiem. Teraz, gdy już wiesz, na co zwrócić uwagę, możemy porozmawiać o najpopularniejszych platformach do stakingu. Chcemy od razu zaznaczyć, że jeżeli poniżsa lista okaże się dla Ciebie niewystarczająca, możesz odwiedzić sprawdzony i ciekawy portal i zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami – https://pl.cryptonisation.com/ranking-gield-kryptowalutowych/.

Binance

Ten projekt pozwoli swoim użytkownikom zarabiać na odsetkach od szerokiej gamy produktów. Główne cechy obejmują obecność funkcji Simple Earn, która oznacza proste podejście do stakingu za pomocą jednego kliknięcia z elastycznym i zablokowanym czasem trwania. Platforma twierdzi, że początkowa kwota z inwestycji zostanie zwrócona wraz z odsetkami z zarobków. W przypadku tego rodzaju stakingu giełda oferuje od 0,67% do 37,9% rocznie. Ważne jest, aby pamiętać, że alternatywne rozwiązania będą dostępne w postaci: Defi (od 0,05% do 6% w skali roku) oraz ETH 2.0 (gwarantuje użytkownikowi proces stakingu bez utraty płynności za pomocą jednego kliknięcia).

KuCoin

Ta platforma oferuje duży wybór produktów stekowych, w tym unikalnych. W przypadku większości z nich deweloperzy obiecują od 2,37% do 34,07% APR, chociaż stawki te zmieniają się dynamicznie, dlatego radzimy sprawdzać aktualizacje. Dla inwestorów z USA platforma ta niestety nie będzie dostępna do stakingu. Na giełdzie można również znaleźć szeroką gamę altcoinów i ofert promocyjnych. Instrumenty te stanowią obiecujące możliwości pasywnego dochodu. Osobliwością platformy jest brak blokady środków w procesie stakingu, z tego powodu nazywana jest miękką. Zwróć uwagę na ograniczone oferty promocyjne, a będziesz w stanie uzyskać wyższy procent dochodu.

Coinbase

Cechą wyróżniającą tę giełdę na tle wyżej wymienionych platform jest brak szerokiej gamy monet do stakingu. Niemniej jednak ich lista z czasem się wydłuża. Interfejs, stworzony przez doświadczonych programistów, pozwoli ci bezpośrednio śledzić swoje dochody w czasie rzeczywistym, z automatyczną konwersją na USDT. Początkujący inwestorzy nie muszą obawiać się o swoje aktywa, ponieważ Coinbase oferuje zaawansowane środki bezpieczeństwa, a także wygodne narzędzia handlowe. Regulacje w Ameryce również nie ominęły tej giełdy, a jeśli zarobisz więcej niż 600 USD w procesie , platforma automatycznie wygeneruje odpowiedni dokument, który zostanie przesłany do departamentu podatkowego.

Podsumowanie

Podsumowując, autor chciałby zwrócić uwagę na niesamowitą dynamikę w rozwoju branży kryptowalut. Dostępność giełd pozwalających na wielokrotnie szybszą realizację procesu kupna i sprzedaży cyfrowych aktywów generuje powstawanie nowych trendów w zarabianiu. Dochód pasywny z pomocą stakingu jest jednym z alternatywnych rodzajów inwestycji, który częściowo zmniejsza ryzyko utraty zainwestowanych środków. Niemniej jednak, aby zmaksymalizować korzyści, należy mądrze zarządzać budżetem inwestycyjnym i wybrać najbardziej godną platformę stekowania. Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczy ci wszystkich informacji potrzebnych do zarabiania na wyższym poziomie.

Archiwum: sierpień 2023