Porady

Kto może tanio ubezpieczyć Lexusa?

2 minut(y) czytania
Ocena

Lexusy uchodzą za samochody drogie w eksploatacji. Czy dotyczy to także polisy OC? Niekoniecznie. Kierowcy aut tego producenta mogą znaleźć atrakcyjne oferty ubezpieczeń, trzeba jednak wiedzieć, gdzie ich szukać. Warto też zdawać sobie sprawę, od czego dokładnie zależy wysokość składki i czy istnieją możliwości jej obniżenia. Sprawdź, jak szukać atrakcyjnych ofert.

Ile kosztuje eksploatacja Lexusa?

Wśród kierowców popularna jest opinia, że Lexusy są samochodami kosztownymi w utrzymaniu. Najprawdopodobniej wynika ona z renomy marki, która kojarzy się z autami segmentu premium – luksusowymi, eleganckimi, czyli… drogimi w zakupie i eksploatacji. Czy tak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że nie do końca. Zgodnie z amerykańskimi statystykami Lexusy okazują się tańsze w utrzymaniu niż pojazdy z podobnej półki cenowej, czyli Mercedesy, Audi i BMW.

Oczywiście mowa o średnich wartościach. Wiele zależy od modelu, typu silnika i wielu innych zmiennych. Jednak opinia o tym, że zakup Lexusa to zakup „auta skarbonki” nie jest w pełni zgodna z prawdą. A jak wygląda kwestia ubezpieczenia OC? Jeśli chcesz poznać szczegóły na ten temat, znajdziesz je tutaj: https://rankomat.pl/marki/lexus, a tymczasem przyjrzyj się najważniejszym kwestiom dotyczącym polis dla samochodów marki Lexus.

OC dla Lexusa – jaki to koszt?

Ubezpieczenie OC dla Lexusów będzie nieco droższe niż ta sama polisa dla aut z niższych półek cenowych, lecz wciąż są to mniejsze koszty niż w przypadku Jaguara czy BMW. Co więcej, średnia wysokość składki dla aut tego producenta dość szybko się zmienia. W styczniu i lutym wynosiła około 700 zł, warto jednak pamiętać, że mowa o wartościach uśrednionych.

Koszt ubezpieczenia samochodowego zależy od wielu różnych czynników, nie tylko od modelu i marki auta. Ponadto warto także zwracać uwagę na różnicę w cenach polis u różnych ubezpieczycieli. Mogą być one naprawdę spore, więc warto poszukać nieco dłużej, by nie przepłacić. Najlepszą opcją jest skorzystanie z internetowej porównywarki cen. Podając podstawowe dane, zyskasz dostęp do ofert co najmniej kilkunastu firm. Możesz zatem porównać ich cenniki bez wychodzenia z domu.

Kliknij!
Inwestowanie na giełdzie - co musisz wiedzieć? 

Od czego zależy wysokość składki OC

Koszt wykupienia polisy OC zależy od kilku zmiennych. Marka, model i pojemność silnika auta są ważne, jednak nie tylko te czynniki bierze pod uwagę ubezpieczyciel. Duże znaczenie ma również sam właściciel pojazdu, a w szczególności jego:

  • wiek,
  • miejsce zamieszkania,
  • sposób użytkowania pojazdu.

To właśnie w dużej mierze od tych kwestii zależy cena ubezpieczenia. Najmniej zapłacą starsze osoby z terenów wiejskich, natomiast najwięcej młodzi kierowcy z dużych miast. Zależności nie zawsze są jednak tak oczywiste. Interesująca jest choćby kwestia miejsca zamieszkania. Niektóre województwa, zgodnie ze statystykami, odnotowują szczególnie dużą liczbę zdarzeń drogowych. Dlatego może się okazać, że kierowcy z tego regionu będą musieli zapłacić za OC więcej. Niestety firmy ubezpieczeniowe są nastawione przede wszystkim na zarobek. Częste likwidowanie szkód na pewno nie leży w ich interesie.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Porady

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem - co warto o nim wiedzieć?

3 minut(y) czytania
Ocena Nie da się ukryć, że inflacja i stopy procentowe w mniejszym lub większym stopniu są odczuwalne dla nas wszystkich. Jeżeli masz…
Porady

Inwestowanie na giełdzie - co musisz wiedzieć? 

3 minut(y) czytania
Inwestowanie na giełdzie postrzegane jest często jako zajęcie wymagające tajemnej wiedzy. Z giełdą, jak i samym inwestowaniem związanych jest wiele mitów. Jednak sama praktyka pokazuje, że dzięki analitycznemu podejściu oraz dywersyfikacji portfela straty mogą zostać zminimalizowane. Jak zacząć inwestować na giełdzie? Co musi wiedzieć każdy początkujący gracz?
Porady

Chorobowe dla przedsiębiorcy – co przysługuje? Czy w razie choroby przedsiębiorca ma prawo do świadczeń?

3 minut(y) czytania
Ocena Wiele osób obawia się przejścia z etatu na własną działalność, ze względu na brak możliwości skorzystania ze zwolnienia chorobowego. Sprawdź, jak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.