Aktualności

Koncerty i widowiska cyrkowe wracają od 4 czerwca. Apel branży muzycznej okazał się skuteczny

1 minut(y) czytania

We wtorek rząd wydał nowe rozporządzenie, które przywraca możliwość organizowania koncertów na otwartym powietrzu z udziałem publiczności. Dyrektywa zacznie obowiązywać od 4 czerwca. Wszystkie imprezy tego typu mogą zostać przeprowadzone pod ściśle określonymi kryteriami.

Od 4 czerwca wracają koncerty o co zabiegali artyści. Muzycy czuli się pokrzywdzeni i potraktowani niesprawiedliwie, gdyż o ile kina i teatry wznowiły swoją działalność, a stadion w Gdańsku przyjmie kilka tysięcy kibiców na finał Ligi Europy, o tyle branża muzyczna nadal nie mogła organizować imprez plenerowych. Najbardziej zirytowany tym faktem był Dawid Podsiadło, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami na Facebooku:

„Nawet jeżeli planujemy zagrać W TYCH SAMYCH miejscach i obiektach, z przestrzeganiem DOKŁADNIE TYCH SAMYCH środków ostrożności. Teatr, sport, kabaret, kino – tak. Koncert – nie” – napisał muzyk, po czym dodał:

„Nie rozumiem skąd to ‘wyjątkowe’ traktowanie branży muzycznej. W całym kraju plenerowe restauracje, imprezownie, amfiteatry i stadiony przyjmują tysiące ludzi, a nam zakazuje się spotkań z Wami tylko dlatego, że wykonujemy muzykę na żywo”.

Koncerty z limitem osób oraz 1,5 metrowym odstępem

Oczywiście koncerty oraz widowiska cyrkowe, które wraz z nowelizacją również wznawiają działalność, mogą być organizowane, aczkolwiek jest to możliwe wyłącznie pod reżimem sanitarnym. Podczas takich wydarzeń co drugie wyznaczone miejsce na widowni musi pozostać puste. W przypadku gdy nie jest to możliwe, publiczność musi zachować 1,5 metrowy odstęp, a w całej imprezie może uczestniczyć maksymalnie 250 osób. Do limitu nie będą wliczanie osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Ponadto wszyscy uczestnicy przez cały czas trwania przedsięwzięcia muszą mieć zakryte usta i nos oraz nie mogą spożywać napojów i posiłków.

Nasze propozycje
Aktualności

Elektrownia jądrowa w Polsce. KGHM podpisuje umowę, minister odpowiada ws. konkretów

1 minut(y) czytania
Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce ma zacząć działać w przeciągu kilku najbliższych lat. Pewne informacje na ten temat zdradził minister klimatu Michał…
Aktualności

ZUS dostał potężną broń. Może żądać zwrotu za nienależnie pobierane świadczenia z odsetkami nawet z 5 lat

1 minut(y) czytania
ZUS uzyskał prawo do ściągania znacznie wyższych niż dotychczas odsetek. Chodzi o osoby, które pobierają nienależne świadczenia. Zmiany w prawie weszły w…
Aktualności

Google kupi biurowiec w Nowym Jorku za 2 miliardy dolarów

1 minut(y) czytania
Google zadecydowało o przeprowadzeniu zaskakującej transakcji. W samym centrum Nowego Jorku cyfrowy gigant kupi biurowiec za, bagatela, ponad 2 miliardy dolarów. Na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *