Aktualności

Koncerty i widowiska cyrkowe wracają od 4 czerwca. Apel branży muzycznej okazał się skuteczny

1 minut(y) czytania

We wtorek rząd wydał nowe rozporządzenie, które przywraca możliwość organizowania koncertów na otwartym powietrzu z udziałem publiczności. Dyrektywa zacznie obowiązywać od 4 czerwca. Wszystkie imprezy tego typu mogą zostać przeprowadzone pod ściśle określonymi kryteriami.

Od 4 czerwca wracają koncerty o co zabiegali artyści. Muzycy czuli się pokrzywdzeni i potraktowani niesprawiedliwie, gdyż o ile kina i teatry wznowiły swoją działalność, a stadion w Gdańsku przyjmie kilka tysięcy kibiców na finał Ligi Europy, o tyle branża muzyczna nadal nie mogła organizować imprez plenerowych. Najbardziej zirytowany tym faktem był Dawid Podsiadło, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami na Facebooku:

„Nawet jeżeli planujemy zagrać W TYCH SAMYCH miejscach i obiektach, z przestrzeganiem DOKŁADNIE TYCH SAMYCH środków ostrożności. Teatr, sport, kabaret, kino – tak. Koncert – nie” – napisał muzyk, po czym dodał:

„Nie rozumiem skąd to 'wyjątkowe' traktowanie branży muzycznej. W całym kraju plenerowe restauracje, imprezownie, amfiteatry i stadiony przyjmują tysiące ludzi, a nam zakazuje się spotkań z Wami tylko dlatego, że wykonujemy muzykę na żywo”.

Koncerty z limitem osób oraz 1,5 metrowym odstępem

Oczywiście koncerty oraz widowiska cyrkowe, które wraz z nowelizacją również wznawiają działalność, mogą być organizowane, aczkolwiek jest to możliwe wyłącznie pod reżimem sanitarnym. Podczas takich wydarzeń co drugie wyznaczone miejsce na widowni musi pozostać puste. W przypadku gdy nie jest to możliwe, publiczność musi zachować 1,5 metrowy odstęp, a w całej imprezie może uczestniczyć maksymalnie 250 osób. Do limitu nie będą wliczanie osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Ponadto wszyscy uczestnicy przez cały czas trwania przedsięwzięcia muszą mieć zakryte usta i nos oraz nie mogą spożywać napojów i posiłków.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *