Aktualności

Od niedzieli kolejne luzowanie obostrzeń. 26 czerwca zaś zwiększone zostaną limity osób

1 minut(y) czytania

Serwis gov.pl poinformował w czwartek o kolejnym etapie luzowania obostrzeń. Od 13 czerwca otwarte będą strefy gastronomiczne m.in. w kinach, teatrach i na koncertach. Dodatkowo w miejscach kultu religijnego będzie mogło przebywać więcej wiernych, natomiast od 26 czerwca zostaną zwiększone limity m.in. w kinach, siłowniach czy kasynach.

Od najbliższej niedzieli 13 czerwca możliwe będzie spożywanie posiłków i napojów w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Dodatkowo świątynie będą mogły zostać wypełnione w 50% obłożenia. Limit ten nie będzie obowiązywał osób, które zostały zaszczepione przeciw Covid-19. Kolejne zmiany zaplanowano na 26 czerwca. Od tego dnia będzie możliwe większe obłożenie w siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, bibliotekach, targach, konferencjach, wystawach i salach zabaw. Limit w tych instytucjach będzie wynosić 1os./mkw.

Od 26 czerwca przedsiębiorstwa zajmujące się transportem publicznym będą mogły zapełnić 100% miejsc, natomiast górna granica dla parków rozrywki, kin, teatrów, restauracji i hoteli będzie wynosić 75% obłożenia. Do limitu nie będą wliczane dzieci i młodzież do 12 roku życia. W dyskotekach zaś maksymalnie będzie mogło uczestniczyć 150 osób.

Warto podkreślić, że zmieni się też status osoby zaszczepionej. Pełne szczepienie zgodnie z unijnymi dyrektywami będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia. Gov.pl przypomina także o Certyfikacie Covid, który ułatwia podróż po terenie Unii Europejskiej.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *