Aktualności

Polregio uruchamia połączenia z Krakowa i Katowic do Energylandii

1 minut(y) czytania

Przedsiębiorstwo transportowe Polregio wznawia od soboty połączenia kolejowe z Krakowa i Katowic do Zatora (woj. Małopolskie), gdzie mieści się Park Rozrywki Energylandia. Spółka w ten sposób chce zapewnić pasażerom i klientom parku dogodny dojazd do tej atrakcji.

Przedstawiciel małopolskiego zakładu Polregio, Adam Parzniewski poinformował w czwartek, że połączenia ze stolic Małopolski i Śląska do Zatora będą funkcjonować w ramach połączeń superREGIO, które są uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju.

„Pociągi superREGIO uruchomiono, by łączyły ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. Najnowszą kategorię pociągów uruchomiono w Małopolsce na linii Kraków – Zator i Katowice – Zator” – dodał Parzniewski.

Do Energylandii dojedziemy w godzinę, bilety normalne po 12 złotych

Do parku rozrywki z Katowic pociągi będą jeździć przez Mysłowice i Oświęcim. Podróż będzie trwać ok. 1,5 godziny, a za bilet normalny zapłacimy 12 zł według oferty „Połączenie w dobrej cenie”. Pociągi w terminie od 24 maja do 20 czerwca będą kursować w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo 3 czerwca i od 25 czerwca do 28 sierpnia codziennie.

Trasę z Krakowa Głównego do Zator pokonamy jeszcze szybciej, gdyż w zaledwie godzinę. Cena z uwzględnieniem tej samej taryfy wynosi 11,5 zł. Pociąg będzie kursował od 29 maja do 26 czerwca w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo 3 czerwca i od 27 czerwca do 28 sierpnia codziennie.

Bilety obowiązujące w pociągach superRegio można nabyć za pośrednictwem wszystkich kanałów sprzedaży, wliczając w to oczywiście aplikację mobilną i stronę internetową Polregio. W połączeniach superRegio obwiązują wszystkie ulgi ustawowe oraz wszelkie propozycje firmy transportowej jak: „Ty i raz, dwa, trzy”, „REGIO Senior”, „Razem w Polskę Standard”, „Razem w Polskę Komfort” oraz Taryfa RAZEM dla posiadaczy REGIOkart.

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Park liczy 35 hektarów i oferuje ponad 90 różnego rodzaju atrakcji i urządzeń w pięciu strefach tematycznych, w tym 15 rollercoasterów o różnym stopniu trudności. W 2019 roku Energylandię odwiedziło 1,6 mln osób. W tym roku planowane jest otwarcie kolejnej strefy o tematyce wodnej, obejmującej sześć hektarów.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *