Mogłoby się wydawać, że pora roku nie ma większego wpływu na kupno mieszkania od dewelopera, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. W niektórych miesiącach można liczyć na korzystniejsze ceny, rozmaite promocje, obniżki cenowe. Sezonowość i popyt na nieruchomości mają ze sobą ścisły związek, więc warto zgłębić ten temat, jeśli ktoś planuje w najbliższym czasie zakup domu lub mieszkania.

Jeżeli zdecydowałeś się na kupno mieszkania właśnie teraz, koniecznie podczas odbioru mieszkania skorzystaj z wyspecjalizowanej firmy, która pomoże Ci znaleźć wszystkie uchybienia budowlane. Sprawdź ofertę firmy odbiory mieszkań od dewelopera kraków.

Czy okres jesienno-zimowy jest odpowiedni na zakup nieruchomości?

Deweloperzy również zmagają się z martwym sezonem, czyli zmniejszonym popytem na nieruchomości. Widać to wyraźnie na początku roku, czyli w okresie od stycznia do marca. Składa się na to wiele czynników. Święta i Sylwester wiążą się z wieloma wydatkami, dlatego mało osób myśli o większych inwestycjach. Niesprzyjające warunki pogodowe hamują postęp prac budowlanych i wykończeniowych. Sporo wilgoci i ujemne temperatury stanowią duże utrudnienia. Wszystko wolniej schnie, łatwiej o wychłodzenie pomieszczenia przy długotrwałym wietrzeniu. Warto jednak wiedzieć. że zakup domu jesienią i zimą może być opłacalny, w celu pozyskania klientów deweloperzy oferują zniżki, korzystne rabaty. Martwy sezon na rynku nieruchomości wiąże się dla inwestorów z promocjami. Spadają także ceny artykułów wykończeniowych i rozmaitych dodatków do gospodarstwa domowego.

A co z zakupem mieszkania w okresie wiosenno-letnim?

W przypadku zakupu mieszkania w okresie wiosenno-letnim łatwiej jest wykończyć wnętrza. Można liczyć na szybsze wysychanie materiałów, możliwe staje się także całodobowe wietrzenie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wiele osób decyduje się na prace remontowo-wykończeniowe na wiosnę i latem. Trudno wobec tego o znalezienie wolnej ekipy ze względu na mocno napięty grafik. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest inwestycja w nieruchomość jesienią, bo organizowane są targi mieszkaniowe. Pojawia się mnogość ofert. Sytuacja finansowa również ulega poprawie po zakończeniu okresu wakacyjnego. Wczesną wiosną także warto zdecydować się na zakup nieruchomości od dewelopera. Pamiętać należy o tym, aby dokładnie wszystko obejrzeć przed podpisaniem umowy. Odbiór mieszkania zaleca się przeprowadzić z fachowcem, aby nie pominąć żadnych usterek.

Archiwum: listopad 2022