Aktualności

Inwestycje warte miliard złotych. Rada Ministrów przyjęła program

1 minut(y) czytania

Rząd w środę zatwierdził program budowy oraz odbudowy lub modernizacji przystanków kolejowych w latach 2021-2025. W projekcie przewidziano również poprawę dostępności miejsc parkingowych dla podróżnych. Łącznie na te cele zostanie przeznaczonych miliard złotych.

Zgodnie z informacjami przekazanych dzisiaj przez Centrum Informacyjne Rządu, Rada Ministrów uchwaliła ustanowienie Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych. W skład obowiązującego do 2025 roku programu wchodzi m.in.: budowa nowych stacji kolejowych, poprawa dostępności miejsc parkingowych czy modernizacja infrastruktury. Z oświadczenia CIR wynika również, że program jest uzupełnieniem realizowanych przez rząd zadań mających na celu likwidację wykluczenia komunikacyjnego. Ma przyczynić się do jego ograniczenia i dać pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej.

Ponad 100 nowych stacji, niemal drugie tyle będzie modernizowanych

Resort infrastruktury oznajmił już wcześniej, że w programie znajdują się propozycje 200 inwestycji. 104 mają stanowić nowe przystanki w nowych lokalizacjach, 45 punktów ma być odbudowywanych lub modernizowanych, natomiast w 51 miejscowościach ma nastąpić wydłużanie bądź przebudowa peronów.

Program zostanie zrealizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Jest to pierwszy samodzielny program z obszaru infrastruktury kolejowej realizowany ze środków własnych spółki na tak dużą skalę.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *