Zarobki

Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Poznaj aktualne stawki


Ocena

Praca opiekunki osób starszych to częsty wybór Polek emigrujących zarobkowo do Niemiec. Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Sprawdź, czytając nasz tekst, by ocenić, czy taki wyjazd ci się opłaci.

Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Stawki są zróżnicowane. Zależą m.in. od zakresu obowiązków, doświadczenia i kompetencji osoby sprawującej opiekę, a także od znajomości języka niemieckiego. Myślisz o takim wyjeździe? Sprawdź, na jakie wynagrodzenie możesz liczyć.

Ile zarabia opiekunka w Niemczech i od czego zależy wysokość zarobków?

Nie masz doświadczenia i nie znasz języka niemieckiego? To nie musi być przeszkodą. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji Twoje wynagrodzenie będzie niższe. Na początek możesz liczyć na około 1-1,2 tys. euro.

Ile najczęściej zarabiają opiekunki osób starszych w Niemczech? W ankietach najczęściej podawane są stawki rzędu 1,5 tysiąca euro. Jest to około 6,70 euro za godzinę (liczba godzin pracy opiekunek jest zazwyczaj większa niż w przypadku zwykłego etatu). Twoje zarobki mogą wzrosnąć, np. gdy:

  • będziesz gotowa opiekować się swoim podopiecznym w weekendy lub święta;
  • będziesz opiekować się osobą schorowaną, w złym stanie zdrowia;
  • znasz dobrze język niemiecki;
  • masz doświadczenie w opiece nad osobami chorymi, starszymi lub wykształcenie medyczne.

Czy opłaca się pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Stawki godzinowe i pensje miesięczne w przeliczeniu na złotówki mogą wydawać się atrakcyjne, jednak to, ile zarabiają opiekunki w Niemczech, warto ująć w kontekście. Należy pamiętać, że są one średnio trzy razy niższe niż przeciętne wynagrodzenie obywateli niemieckich. Nie da się ukryć, że praca opiekunki jest w Niemczech postrzegana jako niskopłatna.

Można jednak upatrywać w tym swojej szansy. Jeśli nie znasz dobrze języka, nie masz wykształcenia czy doświadczenia, które dawałyby ci przewagę na rynku pracy, warto spróbować swoich sił w tym zawodzie. Wiele agencji szukających opiekunek dla osób starszych w Niemczech chętnie zatrudnia osoby początkujące

Wiesz już, ile zarabia opiekunka w Niemczech, która pomaga osobom starszym. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem, to kluczowa kwestia, którą należy wziąć pod uwagę.


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia się na YT? Poznaj zarobki youtuberów!

Zarobki

Ile zarabia się na Tik Toku? Sprawdź, ile zarabiają Tiktokerzy na platformie!

Zarobki

Ile zarabia się na paczkomacie? Sprawdź, ile płaci Inpost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *