Zarobki

Ile zarabia opiekun w żłobku? Kto może wykonywać taką pracę?

1 minut(y) czytania
Ocena

Ile zarabia opiekun w żłobku? Nie są to zawrotne sumy, zważywszy na to, jak duża odpowiedzialność spoczywa na osobie opiekującej się małymi dziećmi. Przeczytaj i dowiedz się więcej o pracy opiekunki i opiekuna w żłobku.

Wysokość pensji opiekunki lub opiekuna zależy od tego, czy jest to żłobek państwowy, czy prywatny. Najmniej zarabiają opiekunki w gminnych żłobkach samorządowych. Na terenach wiejskich koszty utrzymania są jednak z reguły niższe w porównaniu do życia w mieście. Miejskie samorządy muszą płacić więcej, bo nie znalazłyby chętnych do pracy na tym stanowisku. Największe zarobki mają opiekunki w placówkach prywatnych. Chcesz dowiedzieć się, ile zarabia opiekun w żłobku? Czytaj dalej.

Ile zarabia opiekun w żłobku?

Opiekunki w żłobkach samorządowych zarabiają od 2350 do 3300 złotych netto, w zależności od stażu pracy i regionu, w którym znajduje się żłobek. Oprócz stałej pensji otrzymują „trzynastki”, a co dwa lata również dopłaty do wczasów. Ile zarabia opiekun w żłobku prywatnym (a zwykle opiekunka)? Najczęściej jest to 3 tys. złotych netto i więcej. Nie jest to dużo, zwłaszcza że praca wcale nie jest taka łatwa i przyjemna, jakby się na pozór wydawało. Opiekunki mają zwykle ukończone studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna lub opiekuńczo-wychowawcza.

Na czym polega praca opiekunki w żłobku?

Wydaje ci się, że taka praca to ciągła zabawa z maluchami i odpoczynek podczas ich południowej drzemki? To nie do końca prawda. Obowiązki opiekuna w żłobku to dbanie o bezpieczeństwo dzieci, pomoc w toalecie, w spożyciu posiłków, a także wymyślanie i organizacja zabaw edukacyjnych i ruchowych. To także wychodzenie z dziećmi na spacery i zmiana pieluch najmłodszym maluchom. Trzeba mieć dużo cierpliwości i oczy dookoła głowy. Wymagana jest łatwość nawiązywania kontaktu z dziećmi.

Kliknij!
Ile zarabia producent muzyczny i od czego to zależy?

To, ile zarabia opiekun w żłobku, dla wielu osób nie ma aż takiego znaczenia jak predyspozycje do tej pracy. Z pewnością nie każdy sprawdzi się w takiej roli. Dzieci często płaczą, tęsknią za rodzicami albo zwyczajnie rozrabiają. Jednak opiekunki to osoby, które lubią dzieci i mają do nich odpowiednie podejście, dlatego zazwyczaj lubią swoją pracę.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Od czego zależy wysokość diet radnych?

1 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Nie są to małe kwoty, zważywszy na to, że sesje rady…
Zarobki

Ile zarabia bibliotekarz? Czy jest to ciekawa praca?

2 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia bibliotekarz? Kwota jego wynagrodzenia nie budzi westchnień zazdrości. Z drugiej strony jest to stabilna i spokojna praca w „budżetówce”….
Zarobki

Ile zarabia Julia Wieniawa? Prześwietlamy zarobki młodej gwiazdy ekranu

1 minut(y) czytania
4.6/5 – (7 votes) Zarobki osobowości medialnych często pochodzą z wielu źródeł. Także na to, ile zarabia Julia Wieniawa, składa się kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.