Zarobki

Ile zarabia opiekunka do dziecka? Czy warto zostać nianią? Jakie są zarobki godzinowe i miesięczne opiekunki?

2 minut(y) czytania

Praca niani to dla wielu osób czysta przyjemność. Zawód opiekunki do dziecka często generuje wysokie zarobki. Sprawdź, ile zarabia opiekunka do dziecka w Polsce i dlaczego warto wybrać ten zawód!

To, ile zarabia opiekunka do dziecka w Polsce, zależy od wielu czynników. Liczą się przede wszystkim doświadczenie, umiejętności i wykształcenie. Ważne jest także miejsce zamieszkania. To kluczowe elementy wpływające na poziom wynagrodzenia niani w Polsce. Potrzebujesz wykwalifikowanej opiekunki do swojego dziecka, ale nie wiesz, jakie to koszty? Sprawdź, jakie jest średnie wynagrodzenie za opiekę nad dzieckiem.

Ile zarabia opiekunka do dziecka w Polsce? Jakie są średnie stawki za opiekę nad dzieckiem?

To, ile zarabia opiekunka do dziecka, zależy tylko od tego, ile tak naprawdę chcą zapłacić rodzice. Obecnie mediana zarobków niań w Polsce wynosi około 2470 złotych brutto miesięcznie. Nie oznacza to jednak, że praca opiekunki jest słabo płatna. Mediana ma jedynie charakter poglądowy, bo coraz częściej rodzice płacą opiekunkom naprawdę godziwe pieniądze. Średnie zarobki netto wynoszą minimum 10 zł za godzinę na rękę.

Zarobki opiekunki a obowiązki niani

Najwyższe zarobki osiągają opiekunki do dzieci, które pracują w dużych miastach. Rynek pracy w tym przypadku jest przepełniony ogłoszeniami o zapotrzebowaniu na wykwalifikowane nianie. Rodzice wymagają od opiekunek kursu pierwszej pomocy i doświadczenia w zawodzie. Zarobki takich opiekunek przekraczają nawet 20 zł za godzinę na rękę. Poziom wynagrodzenia niani zależy także od wieku dziecka. Pensja niani często składa się z podstawy oraz premii np. za dodatkowe usługi. Wielu rodziców zatrudnia opiekunkę do dziecka, wymagając jednocześnie, aby ta gotowała i sprzątała, gdy dziecko śpi.

Kliknij!
Ile zarabia architekt? Poznaj pensje w konkretnych specjalizacjach

Ile zarabia opiekunka do dziecka w poszczególnych województwach w Polsce? Czy stawki za godzinę pracy są wysokie?

Wyższe stawki za godzinę pracy niani pojawiają się w województwach, gdzie znajdują się duże ośrodki. Rodzice, którzy stawiają na rozwój zawodowy, często są w stanie zapłacić opiekunkom naprawdę niemałe pieniądze. W województwie mazowieckim średnia pensja godzinowa niani wynosi około 18,33 złotych, natomiast dla województwa dolnośląskiego jest to kwota rzędu 16,23 złotych. Wynagrodzenie opiekunki, którą zatrudnisz, powinno być odpowiednio wysokie w odniesieniu do jej kwalifikacji i doświadczenia. Aby oszacować, ile zarabia opiekunka do dziecka, potrzebne jest kilka informacji. Określ:

  • liczbę dzieci, które wymagają stałej opieki;
  • całkowity zakres obowiązków.

Tylko w ten sposób znajdziesz dobrą opiekunkę i dopasujesz jej stawkę netto za godzinę.

Gdzie szukać niani? Ile zarabia opiekunka do dziecka w agencji, a ile prywatnie?

Chcesz wiedzieć, ile zarabia opiekunka do dziecka? Doświadczona osoba powinna otrzymywać wynagrodzenie na poziomie minimum 3000 złotych netto miesięcznie za pełen etat. Dobrą nianię można znaleźć na kilka sposobów. Możesz skorzystać z ofert agencji opiekunek, polecenia przez znajomych oraz ogłoszeń w internecie. Pamiętaj, że zatrudnienie niani o dobrych kwalifikacjach oznacza ustalenie stawki godzinowej, która będzie odpowiadała wymaganiom i kompetencjom takiej osoby.

W Polsce przeciętne wynagrodzenie opiekunki do dziecka waha się w przedziale od 10 do nawet 25 złotych na rękę za godzinę pracy. Wiesz już, ile zarabia opiekunka do dziecka. Wybierz osobę o wysokich kwalifikacjach i zaproponuj atrakcyjne wynagrodzenie. W ten sposób zapewnisz swojemu dziecku dobrą opiekę.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia wykładowca? Na jaką pensję może liczyć nauczyciel akademicki? Jaki jest średni czas pracy profesora?
Avatar
154 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.