Porady

Dlaczego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych?

2 minut(y) czytania
Ocena

Posiadanie ubezpieczenia komunikacyjnego to obowiązek każdego właściciela pojazdu. Mowa tu zarówno o samochodach osobowych, jak i ciężarowych, ale też innych pojazdów takich jak motocykle i inne pojazdy dopuszczone do ruchu drogowego. Składki potrafią być jednak całkiem wysokie. Dlatego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych, która pozwoli na znalezienie najlepszej oferty z możliwych.

Czym jest porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych?

Z racji na to, że w naszym kraju posiadanie ubezpieczenia OC jest wymagane prawnie dla praktycznie każdego pojazdu, który jest dopuszczony do ruchu. Wyjątków jest naprawdę niewiele i dotyczą one na przykład samochodów, które zostały świeżo co sprowadzone do kraju lub dla aut zabytkowych, które mogą korzystać z krótkoterminowych OC, a w czasie gdy są nieużywane nie trzeba opłacać składek. Dlatego powstały porównywarki

Strony takie jak darmowa porównywarka OC https://ubezpieczamy-auto.pl/ to specjalne portale na których po wpisaniu danych dotyczących samochodu oraz jego właścicieli można porównać oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Mowa tu zarówno o cenach, jak i dodatkach do OC takich jak obecność Assistance czy też NNW.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń OC?

Porównywarki mogą istnieć oczywiście dzięki temu, że jest wiele powodów dla których korzystanie z nich jest po prostu opłacalne. Stron tego typu z każdym rokiem jest coraz więcej i większość oferuje podobne usługi, które różnią się szczegółami.

Powód 1 – czas

Pierwszy powód, któremu porównywarki zawdzięczają wiele uwagi to przede wszystkim czas, a dokładniej jego oszczędność. Skorzystanie z takiej porównywarki jest niezwykle szybkie i pozwala na błyskawiczne rozeznanie się w sytuacji cenowej i nie tylko dotyczącej cen, ale też tego co oferują oprócz ubezpieczenia OC. Niektórzy ubezpieczyciele dodają bowiem do polisy w pakiecie takie dodatki jak Assistance oraz NNW.

Kliknij!
Śledzenie paczki wysłanej poprzez GLS tracking?

Powód 2: pieniądze

Jak to mówi stare powiedzenie: Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. To właśnie koszta są często jednym z powodów, przez które ludzie decydują się na skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych. Korzystając z takowej strony najłatwiej jest po prostu znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę. Dodatkowo wiele porównywarek oferuje kody zniżkowe, które pozwalają na zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu lub ponad stu złotych na corocznej składce.

Powód 3: Wygoda

Załatwienie formalności powiązanych z ubezpieczeniem dla wielu osób wciąż kojarzy się z koniecznością jeżdżenia z dokumentami po kolejnych budynkach, w których mieszczą się siedziby towarzystw ubezpieczeniowych. Tymczasem za pomocą porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych można sprawdzić wszystko w domowym zaciszu i znacząco zwiększyć wygodę załatwiania dla swojego samochodu obowiązkowej polisy OC.

Powód 4: Prostota

Skorzystanie z oferty porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych jest wręcz banalnie proste. Zazwyczaj wymaga jedynie wypełnienia odpowiednich pól danymi, które są brane pod uwagę przez ubezpieczycieli przy wyliczaniu składki, co jest przystępne, intuicyjne oraz szybkie.

Powód 5: Możliwość załatwienia wszystkiego online

Ostatni powód często pojawia się w nowoczesnym świecie. Aktualnie przez internet załatwić można bowiem w bardzo krótkim czasie bez wychodzenia z domu. Taka forma jest preferowana szczególnie przez młodszych kierowców i właścicieli samochodów, którzy w ten sposób oszczędzają cenny czas, który w XXI wieku jest wręcz towarem deficytowym.

Ubezpieczenie OC obliczysz także w kalkulatorze na stronie: https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/

Zobacz też:
Nasze propozycje
Porady

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem - co warto o nim wiedzieć?

3 minut(y) czytania
Ocena Nie da się ukryć, że inflacja i stopy procentowe w mniejszym lub większym stopniu są odczuwalne dla nas wszystkich. Jeżeli masz…
Porady

Inwestowanie na giełdzie - co musisz wiedzieć? 

3 minut(y) czytania
Inwestowanie na giełdzie postrzegane jest często jako zajęcie wymagające tajemnej wiedzy. Z giełdą, jak i samym inwestowaniem związanych jest wiele mitów. Jednak sama praktyka pokazuje, że dzięki analitycznemu podejściu oraz dywersyfikacji portfela straty mogą zostać zminimalizowane. Jak zacząć inwestować na giełdzie? Co musi wiedzieć każdy początkujący gracz?
Porady

Chorobowe dla przedsiębiorcy – co przysługuje? Czy w razie choroby przedsiębiorca ma prawo do świadczeń?

3 minut(y) czytania
Ocena Wiele osób obawia się przejścia z etatu na własną działalność, ze względu na brak możliwości skorzystania ze zwolnienia chorobowego. Sprawdź, jak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.