Jak sprawdzić, co najlepiej sprzedaje się na Allegro?

Jeśli chcesz osiągnąć sukces sprzedażowy na Allegro, zapomnij o metodzie prób i błędów. Szkoda na to Twoich pieniędzy oraz czasu. Zdecydowanie lepiej zacząć działać w tym serwisie z gotową strategią. W jej zaplanowaniu pomogą Ci odpowiednie dane analityczne, których pozyskanie wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby Ci się wydawać. Wystarczy, że sięgniesz po następujące narzędzia:

 • TradeWatch — niegdyś program ten stanowił prawdziwą kopalnię wiedzy na temat trendów sprzedażowych w Allegro, lecz dziś prezentuje już wyłącznie dane archiwalne. Niemniej, warto zrobić z niego użytek, aby zweryfikować choćby sezonowość wybranych produktów.
 • Google Trends — popularne i darmowe narzędzie pozwalające monitorować zainteresowanie frazami wyszukiwanymi przez użytkowników Google. Również za jego pomocą uzyskasz dostęp do danych na temat sezonowości.
 • LivePrice — aplikacja służąca do monitorowania cen w porównywarkach cenowych. Na podstawie tego typu danych możesz oszacować trendy dotyczące popytu i podaży na rynku. Program pozwala również na wybór optymalnej polityki cenowej podczas sprzedaży na Allegro.

Poza wymienionymi wyżej narzędziami warto wspomnieć także o Trade Analytics i Planerze Kampanii, które dostępne są w ramach Abonamentu Allegro. To wewnętrzne aplikacje pozwalające na monitorowanie i analizę wyników sprzedaży w serwisie.

Najpopularniejsze kategorie produktów na Allegro

Choć na Allegro sprzedawać można niemal wszystko (a przynajmniej wszystko, czego nie zabrania prawo), to nie każda kategoria produktów cieszy się w serwisie takim samym zainteresowaniem ze strony kupujących. Zgodnie raportem E-commerce w Polsce 2022, internauci najchętniej sięgają po następujące artykuły:

 1. odzież i akcesoria (przynajmniej raz w roku kupiło je 79% ankietowanych),
 2. obuwie (66%),
 3. kosmetyki i perfumy (65%),
 4. książki i multimedia (57%),
 5. produkty farmaceutyczne (55%),
 6. urządzenia RTV i AGD (52%),
 7. odzież sportowa (50%).
Zobacz także  Program do obsługi BDO – do kiedy należy złożyć sprawozdanie roczne? Odpowiadamy

Popularność poszczególnych kategorii na Allegro doskonale odzwierciedla powyższe trendy. Pamiętaj jednak, że im większy popyt na te produkty, tym wyższa konkurencja. Wybór asortymentu okaże się więc nieco bardziej skomplikowany.

Na co zwrócić uwagę, wybierając produkty do sprzedaży na Allegro?

Aby ułatwić sobie wybór produktów do sprzedaży na Allegro, kieruj się przede wszystkim następującymi kryteriami:

 • Konkurencyjność — im mniej sprzedawców oferuje te same produkty co Ty, tym łatwiej wybić się z nimi na rynku. Tyle w teorii, ponieważ w praktyce wyjątkowo niszowy asortyment też nie znajdzie zainteresowania wśród kupujących. Poszukując idealnych towarów do sprzedaży, postaraj się więc odnaleźć złoty środek pomiędzy oryginalnością a opłacalnością.
 • Popyt — popularne produkty stosunkowo łatwo sprzedać, choć niestety za wysokim popytem idzie zazwyczaj wysoka podaż. Ta skutkuje z kolei wojnami cenowymi, które na Allegro nie są akurat rzadkością.
 • Sezonowość — jak już wspominaliśmy, sezonowy charakter produktów może okazać się ciekawą zmienną w planowaniu strategii sprzedażowej na Allegro.
 • Prawdopodobieństwo zwrotów — jeśli chcesz ułatwić sobie prowadzenie sprzedaży i zarządzanie asortymentem, staraj się unikać produktów, które podlegają częstym zwrotom. Oznaczają one bowiem dodatkowe procedury logistyczne i zbędne straty finansowe.
 • Prowizja — Allegro daje Ci ogromne możliwości sprzedażowe, ale nie za darmo. Pobiera różnego rodzaju prowizje, które musisz wziąć pod uwagę podczas wybierania swojego asortymentu.

Jak wybrać produkty do sprzedaży na Allegro?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, co najlepiej sprzedaje się na Allegro. Są to różne produkty z wielu kategorii, a poziom zainteresowania nimi zależy od mnóstwa czynników. W wyborze odpowiedniego asortymentu mogą Ci jednak pomóc poniższe wskazówki:

 • Dużej konkurencji możesz uniknąć dzięki sprzedaży rękodzieła. Dzięki takim produktom z łatwością wyróżnisz się na tle innych sprzedawców, a przy okazji obniżysz koszty pozyskania towaru i zapewnisz sobie większą swobodę w zakresie narzucanej marży. Pamiętaj jednak, że powinny to być towary powszechnie znane, ale w nowym wydaniu. Użytkownicy Allegro nie mają bowiem w zwyczaju poszukiwać w serwisie asortymentu, o którym nigdy wcześniej nie słyszeli.
 • Aby wybrać odpowiedni asortyment i utrzymać sprzedaż na wysokim poziomie, musisz cały czas monitorować obowiązujące na rynku trendy. Jak dobrze pokazała pandemia koronawirusa, zachowania i potrzeby konsumenckie podlegają ciągłym zmianom.
 • Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także sprzedaż sezonowa. Popyt na taki asortyment dość łatwo przewidzieć, a więc i nim zarządzać. Wystarczy, że wiosną będziesz handlować na przykład akcesoriami ogrodowymi, a późną jesienią — ozdobami bożonarodzeniowymi. Dzięki temu nie ograniczysz się do jednej branży i zachowasz elastyczność na rynku.
Zobacz także  Rodzaje drzwi do garażu. Jakie wybrać do swojego domu?

Nie wiesz, co sprzedawać na Allegro? Postaw na dropshipping!

Choć wiesz już, czym kierować się przy wyborze asortymentu, wcale nie musisz zastanawiać się nad tym, co najlepiej sprzedaje się na Allegro! Możesz wybrać po prostu bezpieczną drogę na skróty, czyli dropshipping. W tym modelu nie prowadzisz magazynu i nie kompletujesz asortymentu przed wejściem na rynek. Korzystasz mianowicie z ofert wybranych hurtowni dropshippingowych, które składują, pakują i wysyłają sprzedawane przez Ciebie produkty.

Oznacza to, że w każdej chwili możesz zmodyfikować swój asortyment — wycofać jedne towary, a wprowadzić do oferty inne. Nie ponosisz przy tym żadnego ryzyka finansowego i nie komplikujesz logistyki sklepu. Dropshipping stanowi zatem doskonały sposób na redukcję ponoszonych kosztów, a jednocześnie bezpieczną weryfikację pomysłu na biznes.

Aby skorzystać z dropshippingu na Allegro, musisz zaopatrzyć się w dobrą platformę e-commerce, wyposażoną w funkcję dwukierunkowej integracji. Pozwoli Ci ona szybko i łatwo wystawiać produkty na sprzedaż z poziomu Twojego sklepu internetowego, a zarazem automatycznie pobierać zamówienia z serwisu do panelu administracyjnego.

Co najlepiej sprzedaje się na Allegro? Podsumowanie

Nasze wskazówki z pewnością pomogą Ci wybrać odpowiednie produkty do sprzedaży na Allegro. Jeśli boisz się jednak postawić na określony asortyment i wolisz zachować elastyczność, do dyspozycji zawsze masz dropshipping. Dzięki niemu bez ryzyka przetestujesz swoje pomysły na biznes i na własną rękę przekonasz się, co najlepiej sprzedaje się na Allegro!

Artykuł promocyjny.

co najlepiej sprzedaje się na allegro