Aktualności

Ciąg dalszy luzowania obostrzeń. Kina, teatry, parki rozrywki i inne instytucje kulturalne zapraszają

1 minut(y) czytania

Od 21 maja swoją działalność wznawiają instytucje kulturalne, w tym kina i teatry. To efekt odmrażania gospodarki, która znosi panujące do tej pory restrykcje. Mimo luzowania obostrzeń w obiektach będzie panował ścisły reżim sanitarny.

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i związanych z nią ograniczeniami, dzisiaj otwierają się: kina, teatry, filharmonie, domy kultury, galerie sztuki, muzea, cyrki i parki rozrywki na świeżym powietrzu. Pierwotnie instytucje kulturalne miały być otwarte dopiero 29 maja, lecz w wyniku mniejszej liczby zakażeń, minister zdrowia Adam Niedzielski zezwolił na wcześniejszy termin wznowienia działalności przez ww. podmioty. Pomimo panujących okoliczności nie wszystkie sieci kin zdecydowały się na taki krok usprawiedliwiając się umowami z dystrybutorami. Tak jest w przypadku Multikina i Cinema City. Obie sieci wystartują 28 maja. Swoje otwarcie zadeklarował natomiast Helios, który punktualnie o północy ponownie otworzył swoje sale.

Luzowanie obostrzeń – jakie będą panować zasady

Od piątku kina będą działać ponownie, aczkolwiek będzie obowiązywać rygor sanitarny. W salach kinowych może zasiąść maksymalnie połowa osób, które normalnie mogłyby się w niej zmieścić. Ponadto widzowie mogą zająć co drugi fotel, a usta i nos muszą być zakryte maseczką. Zabronione jest również jedzenie i picie. Podobne zasady obejmują teatry i opery. Domy kultury oraz świetlice mogą organizować zajęcia i animacje w grupach do 15 osób, zaś w parkach rozrywki noszenie maseczki nie będzie konieczne przy zachowaniu 1,5 metrowego odstępu .

Od 28 maja otwarte zostaną kolejne obiekty. Swoją działalność wznowią tym razem siłownie, kluby fitness, baseny i aquaparki. Dodatkowo restauracje będą mogły zapraszać gości także do wewnątrz lokalu.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *