Aktualności

Nie tylko na wynos. Od jutra restauracje wznawiają działalność

1 minut(y) czytania

Po ponad półrocznym przestoju spowodowanym lockdownem swoją działalność wznawia branża gastronomiczna. Od jutra restauracje będą mogły przyjmować gości w ogródkach restauracyjnych, natomiast od 29 maja zaplanowano pełne otwarcie lokali. W restauracjach będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny. Wcześniej punkty gastronomiczne mogły wydawać posiłki wyłącznie na wynos.

Otwarcie gastronomii – jakie warunki będą obowiązywać w restauracjach

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami od 15 do 28 maja restauracje będą mogły obsługiwać gości wyłącznie na zewnątrz, natomiast od 29 maja możliwe będzie przyjęcie klientów również wewnątrz lokalu. Odmrożenie gastronomi będzie jednak przebiegać pod rygorem sanitarnym. Goście co prawda po zajęciu miejsca będą mogli zdjąć maseczki, aczkolwiek obsługa będzie zmuszona do zakrywania ust i nosa przez cały czas pracy. Dodatkowo co drugi stolik będzie musiał pozostać wolny, a odległość między nimi ma wynosić 1,5 m. W wyjątkowych sytuacjach taka przerwa nie będzie konieczna. Warunkiem jest zastosowanie przegrody o wysokości co najmniej 1 metra od powierzchni stolika.

Gastronomia to jedna z branż, która najmocniej ucierpiała z powodu koronawirusa. Niestety nie wszyscy doczekali się poluzowania obostrzeń i zmuszeni byli zamknąć działalność. Ci, którzy mieli więcej szczęścia zacierają już ręce i gorączkowo przygotowują się do otwarcia. Z otwarcia restauracji nie cieszą jedynie ich właściciele, ale również klienci. Niewątpliwie przedłużający się lockdown źle działał również na konsumentów, którzy mieli dość siedzenia w domu.

Nasze propozycje
Aktualności

Do 30 czerwca br. przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS

1 minut(y) czytania
Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie w ramach Tarczy antykryzysowej 9.0, dzięki której podmioty gospodarcze będą zwolnione z opłaty składek ZUS za okres grudzień 2020-kwiecień 2021. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.
Aktualności

MRPiT zaprasza firmy na Tydzień Przedsiębiorcy.

1 minut(y) czytania
21 czerwca to Dzień Przedsiębiorcy, który został ustanowiony w 2016 roku. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje w dniach 21-25 czerwca Tydzień Przedsiębiorcy. Inicjatywa ma na celu pogłębić wiedzę osób na temat rozwoju ich firm. Spotkania zostaną przeprowadzone na terytorium województwa świętokrzyskiego.
Aktualności

ZUS ujawnił wysokość składek na rok 2022. Wzrost na poziomie 11%

1 minut(y) czytania
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składek, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 roku. Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na wyższe składki ZUS – nawet o 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *