Google AdSense to jeden z najbardziej popularnych sposobów na zarabianie online – korzysta z niego kilka milionów użytkowników, a rozpoczęcie takiego zarabiania jest naprawdę proste. Wystarczy jedynie, że posiadamy stronę internetową!
Czym jest Google Adsense
Dlaczego tak ważne jest posiadanie własnej witryny www? Ponieważ za pośrednictwem Google AdSense możemy umieścić na niej płatne reklamy, które będą generować dla nas dochód za każdym razem, gdy ktoś w nie kliknie (lub gdy określona ilość odbiorców po prostu je zobaczy). Brzmi prosto i naprawdę tak jest. Co więcej, reklamy dobierane są kontekstowo pod użytkownika – prawdopodobieństwo więc, że dana osoba rzeczywiście kliknie w reklamę jest znacznie wyższe, niż gdyby Google wyświetlało losowo dobrane treści.
Gra naprawdę warta jest świeczki – wystarczy, że prowadzimy średnio poczytną stronę internetową, czy nawet bloga, a możemy cieszyc się prostym i przyjemnym dodatkowym zarobkiem. Kto wie, jeśli nasza strona rozwinie skrzydła, program AdSense stanie się jednym z podstawowych źródeł przychodu?
Kto może zarabiać z Google Adsense?
AdSense od Google to program, z którego korzystają zarówno rozpoznawalne marki i poczytne serwisy internetowe, jak i pomniejsi blogerzy. Oczywiście jednak, co jasno należy podkreślić już na starcie, nie wszyscy zarabiają tyle samo. Bardzo ważnym czynnikiem warunkującym to, na ile możemy liczyć, jest jakość naszej witryny. Im bowiem lepsza, a co za tym idzie, częściej odwiedzana strona internetowa, tym wyższej jakości – czyli lepiej płatne – reklamy będą się na niej wyświetlały. Aby zwiększyć możliwości zarobkowe, warto umieścić na stronie niestandardową wyszukiwarkę – będziemy wówczas zarabiali także na tych reklamach, które pojawią się razem z wynikami wyszukiwania.
Zarabianie z Adsense można zacząć bez większych formalności. Wystarczy jedynie zarejestrować się w programie (za pośrednictwem konta Google), uzupełnić ewentualnie brakujące dane (adres pocztowy, numer kontaktowy etc), a następnie dodać do swojej witryny specjalny fragment kodu. Usługa ta przeznaczona jest dla właścicieli stron internetowych, blogów, sieci społecznościowych, a także fór internetowych. Tak naprawdę więc, z usługi tej skorzystać mogą praktycznie wszyscy właściciele portali internetowych dowolnego rodzaju. Należy jedynie mieć ukończony 18 rok życia.
AdSense można też połączyć z kontem Youtube – operacja ta zajmie tylko kilka chwil, a umożliwi nam choćby samodzielny dobór tego, jakiego rodzaju reklamy chcemy umieścić w treści naszych filmów, czy też po prostu, które filmy będziemy w ten sposób monetyzować.
Dlaczego warto rozpocząć monetyzowanie witryn internetowych z Google Adsense?
Zarabianie z Google Adsense jest naprawdę proste i ma wiele zalet, które warto wymienić. Warto wiedzieć, że:
- Zarabianie z Google Adsense jest w pełni bezpłatne
- Dostępne są zróżnicowane formy reklam (tekstowe, graficzne, wideo itd)
- Reklamy mają sporą szansę zainteresować użytkowników naszej witryny
- Możemy blokować reklamy, które uznamy za nieodpowiednie
- Program AdSense cechuje się jasnymi i przejrzystymi zasadami – po osiągnięciu progu minimalnego możemy natychmiast wypłacić środki
- Obsługa AdSense jest bardzo intuicyjna
- Program nagradza za rozwój witryny – im wyższa jej jakość, tym większe stawki
Wszystko to sprawia, że zarabianie z Google Adsense staje się coraz popularniejsze.
Ile można zarobić przez Google Adsense?
Tak naprawdę nie da się z łatwością odpowiedzieć na pytanie – potencjał zarobkowy w programie jest ogromny, jednak to, ile naprawdę zarobimy zależy od potencjału naszej witryny (liczba odwiedzin, wygląd, wartościowa treść, odpowiedni dobór słów kluczowych, dzięki którym internauci łatwiej znajdą naszą stronę WWW).
Istnieją jednak pewne stałe wartości procentowe. W przypadku usługi wyświetlania reklam, wydawca (czyli właściciel witryny) otrzymuje 68% wygenerowanych zysków, natomiast 32% wędruje do firmy Google. Natomiast w przypadku Google Adsense dla niestandardowej wyszukiwarki na naszej stronie WWW, uzyskamy 51% przychodów, natomiast 49% uzyska firma Google.
- Facebook Ads czy Google Ads? Gdzie reklamować firmę?
- Jak wypromować sklep internetowy?
- Czy Google Workspace to niezbędne narzędzie dla firmy? Sprawdzamy
- Jak budowanie rozpoznawalności w Internecie pomaga się rozwijać i pokonywać przeszkody w trudnych czasach
- Kreator stron WWW – jak wybrać i czy to się opłaca. Poradnik