W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców nie potrzebuje własnego biura. Nadal jednak konieczne jest zarejestrowanie firmy pod konkretnym adresem. Idealnym rozwiązaniem są w tej sytuacji wirtualne biura, czyli miejsca, które udostępniają adres i zajmują się obsługą korespondencji pocztowej, a także oferują szereg innych usług. Wyjaśniamy, na czym polega takie rozwiązanie oraz jak można wynająć wirtualne biuro.

Co to jest wirtualne biuro?

Bezwzględnym warunkiem, aby firma mogła funkcjonować, jest podanie istniejącego adresu podczas rejestracji w CEIDG lub KRS. Wielu przedsiębiorców wykonujących swoją pracę zdalnie nie chce ujawniać publicznie miejsca swojego zamieszkania. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się wirtualne biuro, czyli usługa, w ramach której wynajmuje się adres i skrzynkę pocztową na potrzeby prowadzenia działalności. Budynek, w którym mieszczą się wirtualne biura, oczywiście istnieje naprawdę. Jego pracownicy zajmują się na co dzień odbieraniem poczty, wysyłaniem powiadomień o przesyłkach, a także skanowaniem dokumentów. Wirtualne biuro Beyond Office w Warszawie oferuje jeszcze więcej dodatkowych usług, z których można skorzystać w ramach korzystania z adresu dla firmy. Każdy użytkownik wirtualnego biura ma możliwość wynajęcia sali konferencyjnej, a w opcji premium znajdują się już godziny w pakiecie. Jest to bardzo przydatna opcja, która ułatwia organizację spotkań z klientami, kontrahentami czy chociażby z urzędnikiem w przypadku ewentualnej kontroli skarbowej.

Komu przyda się wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to wygodne rozwiązanie, które pozwala na założenie firmy bez konieczności wynajmowania lokalu, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów prowadzenia działalności. Z opcji tej może skorzystać każdy, kto nie potrzebuje stacjonarnej siedziby dla swojej firmy. Wirtualne biura są chętnie wynajmowane przez:

  • freelancerów, którzy nie muszą pracować z jednego miejsca, np. grafików, copywriterów, fotografów,
  • osoby świadczące usługi mobilnie, np. taksówkarzy, fizjoterapeutów, przedstawicieli handlowych,
  • start-upy,
  • małe i średnie przedsiębiorstwa,
  • firmy rekrutacyjne i szkoleniowe,
  • sklepy internetowe,
  • agencje PR-owe i marketingowe,
  • kancelarie prawne,
  • biura rachunkowe,
  • zagraniczne firmy otwierające swoje oddziały w Polsce.

Warto zaznaczyć w tym miejscu, że wirtualny adres firmy nie musi się zgadzać z miejscem zamieszkania przedsiębiorcy. Bez problemu możesz korzystać z wirtualnego biura, które znajduje się wiele kilometrów od miejscowości, w której mieszkasz i wykonujesz swoją pracę. Możesz też swobodnie podróżować, jeśli charakter Twojej działalności Ci na to pozwala.

Zakładanie firmy z wirtualnym adresem – jak zrobić to dobrze?

Aby rozpocząć współpracę z wirtualnym biurem, należy w pierwszej kolejności podpisać umowę z podmiotem, który ma prawo do wynajmowania danego lokalu. Umowa zawarta zostaje na dogodny dla przedsiębiorcy okres. Później pozostaje tylko zarejestrować firmę w urzędzie. Takie firmy, jak Beyond Office oferują pomoc przy rejestracji spółki z o.o.

Zanim jednak dokonasz wszelkich formalności, przyjrzyj się lokalizacji wirtualnego biura oraz usługom, jakie oferuje dane miejsce. Powinno spełniać wszystkie Twoje potrzeby, ponieważ częste zmiany adresu firmy nie są korzystne. Ze względów wizerunkowych i praktycznych doskonale sprawdzają się biura wirtualne w centrum stolicy. Twoja firma zyska prestiż, gdy na wizytówce pojawi się rozpoznawalna ulica, na przykład ul. Żelazna w Warszawie. Posiadanie adresu w samym sercu dużego miasta ułatwi Ci organizację spotkań biznesowych z kontrahentami z różnych stron Polski i świata.

Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem wirtualnego biura w prestiżowej lokalizacji, skontaktuj się z firmą Beyond Office, która mieści się w Warszawie i poznaj więcej szczegółów.

Archiwum: styczeń 2023